A rendőrség kihallgatta a Figyelő újságíróját az MKB miatt
Az újságíró az MKB bank megvételének körülményeiről írt, többek között arról, hogy a vásárlás idején az állam képviselői még jó állapotú banknak nevezték az MKB-t a közvélemény előtt, egymás között viszont arról értekeztek, hogy borzalmas veszteség termelődik és sok adófizetői pénzre lesz szükség a megmentéséhez. Brückner idézte cikkében azt a levelet, amelyet Matolcsy György Lázár Jánosnak küldött. Az MNB-elnök arról írt: az MKB szörnyű pénzügyi helyzetben van, és várhatóan tőkeemelésre lesz szüksége. Bár a konkrét feljelentést nem látta, az újságíró arra következtet, hogy az MNB a levél tartalmának ismertetését tekinti üzleti titok megsértésének.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság október 18-án kihallgatta Brückner Gergelyt, és megpróbálta megtudni, hogy írásában milyen forrásokra támaszkodott – írja az esetről a Figyelő, amely az ügyet a sajtó megfélemlítéseként értékeli, újabb támadásnak tartja a független újságírás és a sajtószabadság ellen.
Brückner az Indexnek elmondta, a bírósági kihallgatáson az újságírókat megillető mentességi jogára hivatkozva nem árulta el, hogy ki volt a forrása, illetve azt is elmondta, hogy mivel a cikkeihez adott esetben tizenöt-húsz forrással is beszél, nem emlékszik, hogy ez a konkrét információ kitől származott.
A lap szerint az üzleti titok megsértése nem áll meg, hiszen az Alaptörvény 39. paragrafusa ki is mondja, hogy a közpénzekre és a nemzeti vagyonra vonatkozó adatok közérdekűek.
Az eljárás folytatódik. A rendőrség most a nyomozási bíró felé indítványt tesz, hogy az újságírót kötelezze az információt szolgáltató személy kilétének a felfedésére. A lap szerint mindez teljesen nonszensz. Nem üzleti, hanem egészen másfajta titok derült ki a cikkből: az, hogy az állam félrevezette az állampolgárokat, 17 milliárd forintot elköltött egy bankra, amelyről maguk között megbeszélték, hogy hatalmas a vesztesége és rengeteg adófizetői pénzbe fog kerülni.