A Migration Aid ezután pert indít mindenki ellen, aki Soros-szervezetnek nevezi

Ugyanis: nem – hangoztatja nyílt levelében a szervezet.

2017. augusztus 6., 18:28

Szerző:

Nyílt levélben tette helyre a Migration Aid azt a hisztériát, amelyet a Magyar Idők szabadított el a menekültek keszthelyi vakációjáról szóló rémhírrel. A Migration Aid honlapján két hete jelent meg, hogy tranzitokból szabaduló menekült családok számára néhány hétig nyugodt környezetet akarnak biztosítani egy Keszthely közelében fekvő telken, amelyet egy osztrák személy ajánlott fel több évi használatra. Ezt csütörtökön a kormányközeli lap elferdítve, Bevándorlókat költöztetne Keszthelyre a Migration Aid címmel repítette világgá, amit több online portál is átvett, a környékbeli polgármesterek válságtanácskozást tartottak, Ruzsics Ferenc keszthelyi polgármester tiltakozott, a terület országgyűlési képviselője, a fideszes Manninger Jenő pedig a Facebookon azt írta, tisztában van azzal, hogy ez a „Soros-terv” része, az ügy pedig kiemelt figyelmet érdemel, mert nem lehet kizárni, hogy a „későbbi betelepítések” előszobájáról van szó. (Manninger azóta törölte a posztját, egy későbbi bejegyzése szerint azért, mert a „beírások sokasága kezelhetetlenné vált technikailag”, és nem környékbeliek nyilvánítottak véleményt, a kommentek zöme szerinte „szervezett akció jeleit” mutatja. „Posztomon az itt élő emberek túlnyomó többségének véleményét, aggódását fejeztem ki, ezt továbbra is fenntartom. A háborús menekülteken mindig segítettek az itt élő emberek, de ellenzik a bevándorlók betelepítését” – írta a politikus.)

Kép forrása: Migration Aid Facebook-oldala

A megannyi rémhírhez képest – derül ki a Migration Aid gúnytól csepegő nyílt leveléből – a helyzet a következő:


  • A szervezet az elmúlt két évben 18 magyarországi településről kapott felajánlásokat, többnyire magyar magánszemélyektől, akik a státuszt szerző menekülteknek akartak volna hajlékot adni. Keszthely a tegnapi napig nem volt a listán, de a nagy hírverés hatására kaptak felajánlásokat a városból.

  • „Azok a személyek, akik a magyar államtól menekült, oltalmazott vagy befogadott státuszt kapnak, nem migránsok. Magyarigazolványt kapnak (amely nem ugyanolyan, mint a magyar állampolgárok személyije), lakcímkártyát és ugyanolyan feltételekkel dolgozhatnak, élhetnek ebben az országban, mint mindenki más. Ahogy az elnevezés is tartalmazza:
    ezek az emberek a magyar állam oltalma alatt állnak.

    Valamennyi elismert menekült egy hosszú procedúrán megy végig, amely során a magyar titkosszolgálatoknak írásban kell nyilatkozniuk, hogy az adott személy nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot, a BMH szakemberei pedig részletesen kivizsgálják, indokolt-e a státusz megadása az adott embernek” – hívja fel a figyelmet a Migration aid Manninger és Ruzsics közigazgatási tájékozatlanságára.

  • „A Migration Aid mostantól
    jogi eljárást indít minden olyan közszereplő és sajtóorgánum ellen, amely a szervezetünket Soros-szervezetnek nevezi vagy arra tesz utalást, hogy a Migration Aid döntéseiben, működésében bármilyen formában függ Soros György amerikai üzletembertől. Ugyanis: nem.

    Ezzel párhuzamosan létrehozzuk a »Migration Aid aranyfokozatú támogatója« címet és örömmel fogjuk alatta feltüntetni azoknak a közszereplőknek és sajtóorgánumoknak a neveit, amelyek milliókkal fogjak támogatni egy-egy per végén a Migration Aid menekülteket segítő tevékenységét.”


 

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.