A Hír TV új szabályairól beszéltek a csatorna dolgozói
A Hír TV dolgozói az Átlátszónak nyilatkoztak arról, hogy milyen a munka a fideszes hatalomátvétel óta a csatornánál.
- – Most már szerintem elég lesz az MTI vagy a Magyar Idők szövege. Kimásolják az abban leírt szöveget, és kész a Híradós anyag – mondta egy dolgozó.
- – A melegfelvonulás szót sem lehet használni, csak azt, hogy homoszexuális felvonulás. Még szinonimaként se. Csak az időjárásnál… – nyilatkozta egy másik Hír TV-s.
- Az egyik munkatárs állítja, hogy a csatorna új vezetősége hozott egy szabályt - pont a kánikulában-, miszerint szerdától kerülendő az ujjatlan blúz, a térd feletti rövidnadrág és szoknya.

Mint arról mi is beszámoltunk, múlt szerdán Nyerges Zsolt és csapata átvette a csatornánál a hatalmat. Számos kulcsfigurát kirúgtak, köztük Kálmán Olgát is, a többieket pedig megzsarolták, hogy vagy maradnak, vagy bezár a csatorna.