48 millió forint közpénz ment el a Fidesz üres honlapjára

Csaknem ötvenmillió forintot fizetett ki az Országgyűlés Hivatala két cégnek azért, hogy fejlesszék és karbantartsák a Fidesz-frakció honlapját. A Fideszfrakció.hu oldalon azonban nincs tartalom, automatikusan átirányít a Fidesz honlapjára.

2014. október 7., 09:15

A Fidesz honlapján viszont nincsenek adatok a párt parlamenti képviselőcsoportjáról.

Lázár János és Rogán Antal kérésére háromszor is szerződést kötött az Országgyűlés Hivatala két különböző céggel. A három szerződés összesen 48 617 000 forintról szól.

A Fidesz szerint semmi kivetnivaló nincsen abban, hogy a párt és a frakció egyetlen portált működtessen. Mint

az RTL Klub megkereséséreírták, a párt és a frakció közötti megállapodás szerint a Fidesz.hu oldalt a frakció használja. A Fidesz.hu és a Fideszfrakció.hu egy és ugyanaz az oldal, a végrehajtott karbantartási munkák a Fidesz.hu honlapon jelennek meg. Az online felület tartalmát a frakció határozza meg, éppen ezért az üzemeltetés költségeit is a frakció állja.

A Transparency International arra hívta fel a figyelmet, hogy a két szervezetnek (a pártnak és a frakciónak) két külön jogcímen jár támogatás.

A Fideszfrakció.hu oldalt „fejlesztő” Support-Express Kft.-vel Lázár János és Rogán Antal is szerződött. Az RTL Klub híradója hiába kereste a vállalkozást: az e-mail címük már nem él, és a bejegyzett telephelyen sincs nyoma a cégnek. A Support-Express Kft. vezetőjét végül a Fidesz-frakcióval szerződő másik cégen, a Naphold-2006 Kft.-n keresztül sikerült elérni, ám nyilatkozni nem akart.

A Naphold-2006 Kft.-ről a cégadatbázisban csupán egy veresegyházi telephelyet lehet találni. Az RTL Klub Veresegyházán megkereste a vállalkozás telephelyét, ahol csupán egy családi ház áll, a cégre utaló kiírást sehol sem látni.

Az Országgyűlés Hivatala más szerződéseket is kötött a Naphold-2006 Kft.-vel összesen majdnem 28 millió forint értékben. A szerződések aláírója Rogán Antal volt, akit ez ügyben nem sikerült elérni.