Hogyan találj megfelelő budapesti albérletet diákként?
Hogyan találjunk megfelelő budapesti albérletet diákként?
Budapest az egyetemek városa, nem csoda hát, ha évente diákok ezrei döntenek úgy, hogy a fővárosba költöznek. Albérletek tekintetében azonban koránt sem egyszerű a helyzet, sok szempontot érdemes figyelembe venni a költözés előtt. Ez a folyamat meglehetősen időigényes, így érdemes minél előbb bele fogni a tervezésbe-szervezésbe, hogy mire költözésre kerül a sor, valóban az igényeinek leginkább megfelelő albérletre essen választásunk. Nézzük, milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani, ha diákként nézünk budapesti albérlet után!
Szűkítsük a lokációt!
Amikor először nézünk albérlet után Budapesten, a legegyszerűbb és legjobb módja a szóba jöhető kerületek megválasztásának, ha főiskolához vagy egyetemhez mérten közel próbálunk költözni. Az órák sokszor korán kezdődnek és késő délutánig is eltarthatnak, így észszerű olyan albérletet választani, ahonnan viszonylag gyorsan és egyszerűen be lehet jutni az iskolába. Nézzünk utána, hogy milyen tömegközlekedési eszközökkel hogyan és mennyi idő alatt jutunk be az iskolába és törekedjünk az idő spórolásra. Amennyiben a főiskola vagy egyetem a belvárosban van úgy könnyebb pozícióból indulunk, viszont akkor érdemes szem előtt tartani, hogy ha a nagy tömegközlekedési vonalak közelébe költözünk rengeteg fáradtságot megspórolhatunk magunknak.
Azok a bizonyos anyagiak
Ha már van egy körülbelüli elképzelésünk, hogy milyen kerületek jöhetnek szóba, akkor javasolt, hogy az árak ismerete alapján szűkítsük a kört. Diákként érdemes lakótársat választani magunk mellé, hiszen így a költségeken is tudunk osztozni. Manapság egy kiadó szoba Budapesten kb 50.000 Ft-tól úgy 110.000 Ft-ig mozog átlagosan, attól függően, hogy melyik kerületbe szeretnénk költözni. Azt viszont érdemes bele tervezni a költözési folyamatba, hogy az albérlet birtokba vételekor általában kéthavi kauciót és az adott havi bérleti díjat kérik el – tehát három havi díjat ajánlott félre tenni beköltözéshez.
Ezen felül jönnek még a rezsidíjak, amiket szintén az albérlőknek kell állniuk, minden hónapban. Igyekezzünk olyan opciót találni, ahol nem átalányt fizetünk, hanem tényleges fogyasztás alapján. A főbérlőtől valamilyen formában minden hónapban kérjük el a tényleges számlát, akkor is, ha felajánlja, hogy ő rendezi technikailag a befizetést az adott szolgáltatókkal.
Legyen szerződésünk!
Fontos, hogy ügyeljünk arra, hogy egy átfogó, minden fontosabb problémát lefedő szerződésünk legyen a főbérlővel, hiszen ez rengeteg feszült helyzettől megóvhat bennünket. A szerződés jó, ha tartalmazza a felmondási határidőt, a kaució mértékét, a minimum bérleti időt, az esetlegesen keletkező anyagi károk rendezésének módját és menetét, illetve a közüzemi számlák rendezésének módját. Ezen felül pedig érdemes megállapodni abban is, hogy a főbérlő milyen időközökben látogathatja az ingatlant, hiszen ugyan az ő tulajdona, az ingatlan egy bérlő átmeneti otthonát képezi, ezért csak előre bejelentett időben látogathatja az a főbérlő. Egy összeszedett szerződés még nagyon sokat segíthet nekünk a jövőben!
A Global Best Property Zrt. által üzemeltetett kiadó budapesti albérletek weboldala hatalmas segítség lehet az albérlet után néző diákoknak, hiszen egy helyen megtalálnak minden segítséget! Az kiadó szobákat kerületre lehet bontani, pontos leírást kapunk az albérlet paramétereiről és a felmerülő összes költségről is! Ezen felül pedig úgy is kutathatunk albérletek után, hogy akár egy egész ingatlant szeretnénk kivenni, összeállva barátainkkal, ismerőseinkkel!