Tíz éven keresztül készült Tejútrendszerünkről
Egyetlen elképesztő panorámaképbe sikerült beleszorítania a NASA-nak a teljes Tejútrendszert. A panorámaképhez a NASA „infravörös szemű” Spitzer űrtávcsöve tíz éven keresztül több mint kétmillió felvételt lőtt el, és ezek összeolvasztásának végeredménye az óriási méretű, 6 GB-os kép.
S hogy mi van ezen a 6 GB-os fotón? Legalább 300 milliárd csillag (galaxisunk csillagainak körülbelül a fele), közülük jó pár több mint 13 milliárd éves, ahogy benépesítik a mintegy 100 ezer fényév átmérőjű Tejútrendszert.
A legnagyobb felbontású kép nyolc részre lett bontva, a részképek 67 500 pixelesek. Ha valaki elég elszánt, akár le is töltheti a RAW fájlokat, és összefűzheti ezeket, azonban ha nyomtatni si akarna, azt azért gondolja át, hogy a végeredmény egy majdnem 46 méter széles, viszont mindössze 1,2 méter magas nyomat lenne – olvasható a
A teljes felbontású fotó mellett a NASA elérhetővé tett egy sor interaktív képrészletet is, amelyeket mozgathatunk, az egérgörgőt használva beléjük nagyíthatunk, „célállomásokat” választhatunk, azaz nem mindennapi sétát tehetünk valóban tágabb környezetünkben.