Így indította a szerdai napot a forint

Az euró jegyzése szerda reggel hét órára 371,83 forintra csökkent az előző esti 372,18 forintról

2022. április 20., 08:26

Szerző:

Erősödött szerda reggelre a forint az előző esti árfolyamához képest a főbb devizákkal szemben.

Az euró jegyzése szerda reggel hét órára 371,83 forintra csökkent az előző esti 372,18 forintról, a dollár jegyzése 343,79 forintra ment lejjebb 344,95 forintról, a svájci frankot pedig 361,54 forinton jegyezték szerda reggel a kedd esti 363,43 forint után. Az euróval szemben  0,1 százalékkal, a dollárral 0,3 százalékkal, a svájci frank ellenében és 0,5 százalékkal erősödött a forint.

A hétfő reggeli kezdéshez képest szerda reggeli árfolyamán a forint 1,1 százalékkal áll erősebben az euróval és a dollárral szemben és 1,8 százalékkal erősödött a svájci frank ellenében.

Április eleje óta gyengült a forint, 1,2 százalékkal az euróval, 3,6 százalékkal a dollárral és 0,5 százalékkal a svájci frankkal szemben. A forint az idén márciusban érte el történelmi mélypontját mindhárom devizával szemben. Azóta 7,0 százalékkal erősödött az euróval, 6,6 százalékkal a dollárral és 9,4 százalékkal a svájci frank ellenében.

(Kiemelt képünk illusztráció. fotó: MTI/Mónus Márton)