Rácsodálkozás Japánra

2019. április 24., 15:35

Szerző:

Rácsodálkozom, hogy a japán-magyar kapcsolatok felvételének 150. évfordulóján budapesti képeimet kiállíthatom Tokióban. Rácsodálkozom, hogy 40 képet 50 perc alatt raknak fel professzionális módon a Sirius Aidem Galleryben. Rácsodálkozom, hogy a betonhalmazba beültetik a növényzetet.

Szervetlenbe a szervest.

A hotelszoba zuhanyzójának tükrében látom magam, mert párátlanítják. Nincs szükség frottírtörülközőre. Az autópálya melletti pihenőben a mellékhelyiségben a kismama beültetheti a gyermekét egy ülőkébe, mialatt az anyuka elvégzi a dolgát. Amíg rájövök, a fotóstáskám pihen a gyerekülőkében. Rácsodálkozom, hogy a Shibuya Crossing zebránál nem ütközöm össze senkivel, pedig hárompercenként ötszáz ember halad át. Rácsodálkozom, hogy a tokiói metróban mint a heringek, úgy állnak az emberek, mégsem érintik az aurámat. Elférünk. Rácsodálkozom az esti reklámtáblák fényeire, a digitális kivetítőkre.

Honnan jön ennyi energia? Szemetest keresek, de az nincs. Tokióban nem szemetelnek, én is cipelem hát a magamét, majd megoldom valahogy. Esik az eső. Rácsodálkozom, mert nejlonba csomagolják az esernyőmet, mielőtt belépek egy helyiségbe. Rácsodálkozom, hogy a megbeszélt időpontoknál mindenki fél órával korábban érkezik. Azon nem csodálkozom, hogy mindig jön szembe egy cseresznyefa, azon viszont igen, hogy újra és újra elbűvöli őket, kitartóan fotózzák. Rácsodálkozom, hogy több millió ember fegyelmezetten, praktikusan működik egy metropoliszban. A kimondott szavaknak pedig hitelük van.

Rácsodálkozom.

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!