Megújul a neves egyetem könyvtára
A Színház- és Filmművészeti Egyetem 25 millió forintos könyvtárfejlesztési projektjét a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Társadalmi Megújulás Operatív Program 3.2.4-09/1/KMR Tudásdepó-Expressz pályázatán nyerte.
A 2011. január 1-jén indult fejlesztés legfontosabb célkitűzései a könyvtári állomány jelenlegi online katalógusának jelentős mértékű bővítése, új könyvtárhasználói csoportok bevonása – elsősorban az egyetemre felvételizni kívánó fiatalok, illetve kutatók, újságírók és szakmabeliek –, négynyelvű, új, akadálymentes felülettel ellátott honlap indítása, a könyvtárhasználat népszerűsítése, a könyvtárosok továbbképzése és szakmai együttműködések révén gyorsabb, hatékonyabb olvasói kiszolgálás. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg, melyben az egyetem együttműködő partnerei az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, valamint a budapesti Vörösmarty Gimnázium drámatagozata. A projekt keretében nyitórendezvény és több információs kiadvány is segíti majd a könyvtárhasználók tájékozódását, a minél szélesebb körű tájékoztatást.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem 2011-ben megvalósuló, 25 millió forintos könyvtárfejlesztési projektjét a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Társadalmi Megújulás Operatív Program 3.2.4-09/1/KMR Tudásdepó-Expressz pályázatán nyerte. A fejlesztésnek köszönhetően az online katalógust (ahol már most is elérhető a teljes hangzóanyag és a könyvállomány 40 %-a) további 20000 rekorddal bővítik. A könyvtár használóinak és dolgozóiknak új számítógépes olvasói és munkaállomásokat alakítanak ki.
Az új négynyelvű, akadálymentes felülettel ellátott honlap elindításával bárki számára, bármikor elérhetővé válik a könyvtár felbecsülhetetlen értékű színház-, zene- és filmművészeti témájú állománya: közel 40000 szakkönyv (dráma, szövegkönyv, elméleti írás, doktori dolgozat, diplomamunka), kuriózumok (régi és első kiadású könyvek, dedikált és kézzel írott művek, évkönyvek), 9000 kotta és közel 4000 hanganyag és mozgókép (vizsgaelőadások és -filmek). Az online katalógus bővítése elsősorban a távoktatásban részt vevők, a vidéken élők, a színházi és filmes szakmában vagy médiában dolgozó művészek, kutatók, kritikusok és újságírók munkájához nyújthat majd hatékony segítséget. A könyvtárban évente közel húszezer dokumentumot kérnek ki az olvasók, de a fejlesztés új könyvtárhasználói csoportok bevonására is kiterjed. A szolgáltatások népszerűsítését tájékoztató kiadvány és projektnyitó rendezvény segíti majd.
Különösen fontos célkitűzés, hogy elsősorban a középiskolás korosztály számára – kifejezetten az induló szakokkal/szakirányokkal összhangban – létrehozzanak olyan tematikus címlistákat, szakirodalmi adatbázisokat, amelyek a sajátos követelményű egyetemi felvételikre való felkészülést segítik majd. A gyakorlati tanácsokat is tartalmazó, honlapról elérhető segédanyagokat középiskolás diákokkal és az egyetem hallgatóival közösen állítják össze, majd nyilvános rendezvényen mutatják be az érdeklődőknek - írta a
7 óra 7.A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg, melyben a Színház- és Filmművészeti Egyetem partnerei az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, amellyel gyűjtőköri együttműködést alakít ki az egyetem, valamint a Vörösmarty Gimnázium drámatagozata és diákjai. Az egy éves projekt zárása 2011. december 31-én lesz.