Egy magyar és egy olasz világfi vallomásai a szebbik nemről

Két helyes pasi, két korosztály jeles képviselője. Egyikük nemeslelkű nemesi család távoli leszármazottja, aki magának teremtett egzisztenciát. Másikuk egy Észak-olasz kisvárosból ösztöndíjasként került Budapestre. Az egyetemet elvégezve a vendéglátás világába csöppent, majd váratlanul televíziós stúdiókban találta magát, a bulvármédia felkapott szereplője lett.

2013. március 11., 14:32

Mindketten sármosak, sikeresek, ismertek. Hihetnénk, hogy a hölgyekhez vezető útjuk rózsaszirommal van telehintve. Vagy mégsem...? Sorsuk mozaikjait ismerve indokolt a kérdés. Talán azért, mert nem egészen értenek egyet Karinthy humoros igazságával? „Férfi és nő. Hogyan is érthetnék meg egymást? Hiszen mindkettő mást akar: a férfi a nőt, a nő a férfit.”

Életükben meghatározó szerep jut a hölgyeknek. Azt viszont furcsa, hogy mindketten először a nagymamát idézik. Az olaszt a „nonnája” nevelte, főzni is ő tanította, remek szakács lett belőle. A magyar egy különös történettel emlékezik az elegáns, idős hölgy végső búcsújára. Kisfiúként a család nőtagjainak szeretetében még egyikük sem gondolta, mennyire igaza van a francia lélekbúvár-írónak, Francois Lelordnak abban, hogy „A nők igen bonyolultak, még egy pszichiáternek is”. Határozott elképzelésük volt társról, családról, ám az élet nem az ő partitúrájukból muzsikált. A magyar grófok leszármazottja sok gyereket tervezett. Ez a vágy sokáig munkált benne, annak ellenére, hogy egyetlen kislányát csecsemőkorától egyedül nevelte. Egyszerre kényszerült apának, s anyának lenni. Az olasz számára a család szinte szentség. Nonna 94 éves koráig várt az új hazára talált fiú esküvőjére, a dédunokákra. Ez az álma haláláig nem adatott meg neki. Unokája ma is keresi a társat, akivel megoszthatja életét. Nem könnyű annak a férfinak, akinek a lelke éppoly nagy, mint az elvárásai...

„Amikor szeretnek minket a nők, mindent megbocsátanak nekünk, még a vétkeinket is. Amikor nem szeretnek minket, semmit sem bocsátanak meg nekünk. Még az erényeinket sem.” Balzac tapasztalatát mindketten maguk is nemegyszer megélték. Ám csalódásaikban a maguk hibáit is keresték. Közösen vallják a sokat idézett Karinthy Frigyes bölcsességét, mely szerint: „Ha ülök egy szobában, akkor ember vagyok, ha belép egy nő, akkor férfi leszek, és annál inkább vagyok férfi, minél inkább nő az, aki belépett.”

(Élet-só Bayer Ilonával – Alexandra Pódium, március 14-én, csütörtökön 18 órakor. Vendégek: Semsey Lajos üzletember, egy nemesi család sarja és Gianni Annini „média-vendéglős”. A belépés ingyenes)