Terepjáró gázolt a tömegbe a németországi Mannheimban

Legalább két ember meghalt, tizentöt ember súlyosan megsérült abban a gázolásban, amely hétfőn történt a németországi Mannheimban.

2025. március 3., 16:31

Szerző:

A Mannheimer Morgen arról számol be, hogy 2025. március 3-án, hétfőn a németországi Mannheim belvárosában súlyos incidens történt, amikor egy fekete színű SUV nagy sebességgel a gyalogosok közé hajtott. A Bild információi szerint az esetnek két halálos áldozata és 25 sérültje van, akik közül 15-en súlyos sérüléseket szenvedtek. 

Farsangi vásár volt Mannheimban, amikor a sofőr a tömegbe hajtott

A jármű a Paradeplatz tértől indulva mintegy 900 méteren keresztül haladt a Víztorony irányába, miközben több járókelőt elgázolt. Szemtanúk beszámolói szerint a sofőr válogatás nélkül hajtott a tömegbe, ami pánikot és káoszt okozott a helyszínen. A rendőrség azonnal lezárta a Ludwigshafen felé vezető hidakat, és felszólította a lakosságot, hogy kerüljék el a belvárost.

A sofőrt a helyszínen őrizetbe vették, de egyelőre nem tisztázott, hogy balesetről vagy szándékos cselekményről van-e szó.

Az eset különösen aggasztó annak fényében, hogy az elmúlt hónapokban több hasonló incidens is történt Németországban. Decemberben Magdeburgban egy 50 éves szaúdi származású orvos hajtott a tömegbe a karácsonyi vásáron, hat ember halálát okozva. Február közepén pedig Münchenben egy férfi tüntetők közé hajtott, ami egy fiatal nő és egy kétéves gyermek életét követelte.

A mannheimi eset idején a városban farsangi vásár zajlott, amely 60 standból álló ünnepi fesztivál volt. A rendőrség és a mentőszolgálatok nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, és a sérülteket kórházba szállították. A hatóságok jelenleg is vizsgálják az eset körülményeit, és arra kérik a lakosságot, hogy kerüljék el a belvárost, amíg a nyomozás tart.

A német hatóságok fokozott készültségben vannak a hasonló incidensek megelőzése érdekében, különös tekintettel a közelmúltbeli eseményekre. A lakosságot arra kérik, hogy legyenek éberek, és jelentsenek minden gyanús tevékenységet a rendőrségnek.

(Kiemelt képünk: 2025. március 03., Baden-Württemberg, Mannheim: A rendőrség és a katasztrófavédelem nagyszabású akciót hajt végre a városközpontban. Fotó: M: Boris Roessler/dpa Picture-Alliance via AFP)