Merkelnek nem kellett megtagadnia eddigi politikáját
Hétfő este a kormányzó Német Kereszténydemokrata Néppárt (CDU) kongresszusa elfogadott egy huszonhárom oldalas nyilatkozatot. Merkelnek nem kellett megtagadnia eddigi politikáját.
Sikerült elérnie, hogy ne határozzanak meg felső határt a Németországba befogadható menekültek számáról.
Egy kompromisszum eredményeként azonban kimondták, hogy az ország befogadóképessége korlátozott, ezért minden eszközzel csökkenteni kell az érkező menekültek számát.
A nyilatkozatot az ezeregy fős küldöttgyűlés két-három ellenszavazat mellett fogadta el – írja az
Index.A terveket a CDU-nak a német nagykoalíció szociáldemokratáival is egyeztetnie kell.
A menekültek számának csökkentésére és a menekültválság kezelésére az Angela Merkel által már korábban ismertetett tervet részletezi a nyilatkozat. Ennek része a menekülés okainak megszüntetése, az Iszlám Állam legyőzése, a kibocsátó országok (Szíria, Afganisztán) stabilizálása; a libanoni, iraki, jordániai, törökországi menekülttáborok támogatása; az EU külső határainak védelme (elsősorban Törökország részvételével); az embercsempészek üldözése; a menekültek európai elosztása (kvótarendszer); az elutasított menedékkérők kitoloncolása; a német menekültellátások csökkentése.