Le kell töltenie börtönbüntetését a fiatal nőnek, aki sms-ben rávette a barátját az öngyilkosságra
Le kell töltenie tizenöt hónapos börtönbüntetését annak a fiatal massachusettsi nőnek, akit gondatlanságból elkövetett emberölésért ítéltek el 2017-ben, amiért sms-ben arra biztatta barátját, Conrad Royt, ölje meg magát. Emellett két és fél év felfüggesztett szabadságvesztést is kiszabtak. Carter eddig szabadlábon volt, bár az ítélet már 2017-ben megszületett, a végrehajtás váratott magára amíg a legfelsőbb bíróság megvizsgálta a nő ügyvédei által benyújtott fellebbezést.
A most 22 éves Carter még 2012-ben találkozott először az öngyilkossága idején 16 éves Royjal Floridában. Ezután, három év alatt összesen egyszer vagy kétszer találkoztak személyesen - annak ellenére, hogy mindketten Boston környékén éltek - , de folyamatos sms- és e-mail-kapcsolatban voltak. Roy több videót készített magáról, a kamerába mesélt Carternek, aki egy középosztálybeli pár lánya, és aki szintén pszichikai gondokkal küzdött. Már 8-9 évesen étkezési zavara volt és vagdosta is magát. Tizennégy éves korától pszichiátriai kezelés alatt állt, gyógyszereket szedett.
Roynak sanyarú gyerekkora volt. Apja és nagyapja is verbálisan és fizikailag is bántalmazta, 2012-ben megpróbált öngyilkos lenni szülei válása után. Miután Carter megtudta, hogy Roy öngyilkos akar lenni, mindent megtett, hogy lebeszélje róla. Ugyanígy tett 2014-ben, amikor arra biztatta, keressen szakembert, pszichiátert, aki segíthet neki. Hozzáállása barátjához 2014-től teljesen megváltozott. Azt állítja, elgondolkodott azon, jó ötlet lenne, ha segítene neki meghalni. Az év júniusában Roy sms-t írt Carternek, azt javasolva, tegyenek úgy mint Rómeó és Júlia, azaz haljanak meg együtt.

A Carterrel váltott sms-ek után Roy egy bevásárlóközpont parkolójába hajtott kocsijával, és szén-monoxiddal megmérgezte magát. A bizonyítékok alapján Roy először kiszállt a füsttől ellepett gépjárműből, mert megijedt, és Carter nyomására szállt vissza, aki közel egy órán át biztatta rá mobiltelefonon. Üzeneteinek lényege korábban is világos volt: „Ne halogasd tovább, ne várj tovább vele! A családod majd megemészti, túl lesz rajta.”
A nő nem lett öngyilkos, és a fiú halála után nagyon sokat szerepelt, sajnáltatta magát, hogy mennyire bántja imádott barátja halála. Az ügyészek ezt súlyosbító körülményként hozták fel ellene, arra célozva, hogy Carter valójában azért beszélte rá a fiút az öngyilkosságra, hogy utána őt sajnálják az emberek és a sajtó.
Ügyvédei azt mondták, hogy Roy köztudottan szuicid hajlamú volt, és a döntés, hogy véget vessen életének, csakis őt terheli. Hangsúlyozták, hogy az eset idején igaz, hogy Roy kiskorú volt, de Carter is még fiatalkorú, és csak szabad véleménynyilvánítását gyakorolta, amikor elmondta véleményét a fiúnak. A védők megpróbálták a felelősséget a Celexa nevű antidepresszánsra hárítani, mivel szerintük, ahogyan az a kockázatok és mellékhatások között is fel van sorolva, szedése növelheti az öngyilkos gondolatokat és tetteket.
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116 123 ingyenes lelki elsősegély-számot.