Hegyi Gyula méri fel a vadont

Európa területének nagyjából egy százaléka olyan vadon terület, amely többé-kevésbé érintetlenül őrzi az őstermészetet. Az Európai Parlament szorgalmazza, hogy ezek a páratlan természeti értékek megmaradjanak, s ezért jelentést készít az európai vadon védelméről. A jelentés elkészítésével a parlament Hegyi Gyula szocialista politikust bízta meg.

2008. augusztus 28., 15:26

Az Európai Parlament Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Bizottságának tagja azt akarja elérni, hogy az általános természetvédelmen belül szigorúbb szabályok vonatkozzanak a civilizáció előtti flórát és faunát őrző területekre.

Magyarországon jelenleg még nincs olyan nemzeti park, amely egyértelműen a vadont védené, a vadon is igen korlátozott hazánkban írja a Magyar Szocialista Párt Európai Parlamenti Delegációjának közleménye. Szakértők szerint azonban magyar-szlovák összefogással az aggteleki térségben létrejöhetne ilyen park.

A magyar szocialista képviselő most készülő jelentésében arra is felhívja a figyelmet, hogy a nemzeti és természetvédelmi parkokból súlyos hiba kitiltani a látogatókat. Hosszú távon csak a természetet ismerő, abban otthonosan mozgó emberek tudják megvédeni a természetet. Hegyi Gyula szerint ezért mindenütt meg kell teremteni a kulturált látogatás feltételeit, s az sem szégyen, ha egy nemzeti park fenntartásának egy részét maga termeli meg.

A jelentést az Európai Parlament a terek szerint még a 2009-es választások előtt elfogadja.