Halálra gázolta idős hívét a körmenetben a pap

Elvesztette uralmát az autója felett és belerohant a nagypénteki mise után a hívek egy csoportjába egy pap egy katolikus templom épülete előtt az Egyesült Államokban. A pennsylvaniai Pittsburgh közelében történt balesetben egy idős asszony meghalt - közölte a rendőrség.

2009. április 11., 07:14

A 89 éves asszonyt súlyos sérülésekkel szállították kórházba, amputálták az egyik lábát, de néhány órával a baleset után meghalt.

A tragédia a Forest Hills-i St. Maurice templomnál történt. Az autó - egyelőre tisztázatlan okokból - felrohant a templom előtti teraszra, ahol még sokan tartózkodtak a mise után. Négy ember megsérült, az ő állapotuk nem életveszélyes.

A balesetet okozó férfi egy visszavonult katolikus pap, aki a nagypénteki szertartáson vett részt a St. Maurice templomban -- írja az MTI.

Denisz Smihal benyújtotta lemondását, de a hadiállapot miatt az ukrán miniszterelnök távozása nem vonja maga után a kabinet felmentését, a kormány egyelőre hivatalban marad.