Ezek meghibbantak: orvosokra is tüzel az izraeli hadsereg

Tüzet nyitott egy izraeli orvoscsoport tagjaira, egy dán segélyszervezet három elsősegélynyújtó helyét pedig szétlőtte az izraeli hadsereg a gázai övezeti harcokban - közölték kedden az érintettek.

2009. január 6., 21:01

Az Orvosok az Emberi Jogokért nevű izraeli civil szervezet arról számolt be, hogy az izraeli katonák megtámadták munkatársait, amikor sebesülteknek akartak a segítségére sietni - írta az MTI.

Egy dán egyházi humanitárius szervezet Koppenhágában azt közölte, hogy hétfőre virradóra Gáza városában izraeli bombatámadás érte három mobil elsősegélynyújtó pontját. Dánia magyarázatot vár az esetre Izrael koppenhágai nagykövetétől - közölte Per Stig Moller dán külügyminiszter.

Denisz Smihal benyújtotta lemondását, de a hadiállapot miatt az ukrán miniszterelnök távozása nem vonja maga után a kabinet felmentését, a kormány egyelőre hivatalban marad.