Vigyázat! Az adóhatóság mostantól lecsap a pókerezőkre!
A jövőben egy pókerteremben nem lehet 10 asztalnál több, 40 % adót kell fizetni utána, a nevezési díj maximálva van, és a terem 200 méteres körzetében nem lehet sem iskola, sem pedig egészségügyi intézmény. Csupán néhány finomság, melyet a legújabb pókertörvény tartalmaz...
Az Országgyűlés 179 igen és 166 nem szavazat mellett tavaly elfogadta Keller László, Halmai Gáborné és Juhászné Lévai Katalin javaslatát az 1991. évi XXXIV. törvény módosításáról, ami a póker kaszinón kívüli, kártyatermekben történő legális működését teszi lehetővé - közölte a
Póker Mániaszaklap.A törvénymódosítás értelmében május 1-től a kártyatermeknek 40 százalékos adót kell fizetniük a játékból származó bevételeik után, egy teremben legalább öt, legfeljebb tíz asztal lehet. A versenyek és készpénzes játékok nevezési díja limitált lesz: készpénzes játékokat maximum százezer forinttal lehet majd játszani, míg a versenyek nevezési díja nem lehet több ötvenezer forintnál. A szocialistákat azonnal vád érte, hogy ezzel a döntéssel megint a nagy kaszinóknak kedveznek, a kisebb klubokat teljesen ki akarják éheztetni, ám Keller László ezt határozottan cáfolta. A szocialista képviselő szerint a sportnak álcázott feketejátékot akarják megszüntetni, mindenki menjen be az elegáns kaszinókba. A gond csak, hogy ott a rulettből és a többi szerencsejátékból élnek, kicsiny hazánk kaszinóiban alig található elvétve két-három asztal. Oda menjen be több ezer pókeres?- teszi fel a költői kérdést a Póker Mánia.
- A limitált asztalok, a nemzetközi szinthez nem illeszkedő nevezési díjak, illetve a magas adó miatt lehetetlen lesz a pókerklubokat nyereségesen működtetni. A játékosokat kaszinókba, online asztalokhoz, esetleg zugklubokba terelik. Az olyan vidéki városokban, ahol nincs kaszinó, a játékosoknak esélyük sem lesz legális körülmények között pókerezni. A kaszinók 3 százalékkal járulnak hozzá Magyarország szerencsejátékból származó bevételeihez, mégis az ő érdekeiket tartják szem előtt - háborgott Tatár Gergely, a Magyar Póker Szövetség (MPSZ) elnöke, aki szerint 2008-ban az állam 16 milliót kapott a póker után a kaszinóktól. Ezzel szemben az MPSZ azt javasolta, hogy vezessék be a szlovák mintát: egy pókerasztal után éves szinten átalányt fizetnének a klubok, nagyjából 400 ezer forintot. Az országban ezer asztal lehet, vagyis éves szinten 400 millió forint származna az államnak a pókerből, szemben a mostani 16 millióval.
Május 1-től tehát tilos lesz kaszinókon kívül pókerezni. Még otthon, baráti körben sem szabad, ha van tét, mondjuk egy üveg sör. Az APEH kommandója magánlakásokra is ráronthat, s ha valakit pókerezésen ér, 60 ezer forintra büntethetik. Ha újra elkapják, több százezer vagy milliós is lehet a büntetés, majd következik a 2-3 év börtön.