Tizenkét percenként fogan meg egy nem kívánt gyermek

Magyarországon 12 percenként esik teherbe úgy egy nő, hogy nem szeretné megtartani a kisbabáját. Tavaly 100 élveszületésre 45 abortusz jutott – közölte az elrettentő számokat a Heves Megyei Hírlap online kiadása.

2009. november 22., 17:14

Az országban 2000 óta csökkenő tendenciát mutat az abortuszok száma. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a 25-34 éves korosztályon belül sikerült legjobban csökkenteni a művi terhességmegszakítások arányát.

Hazánkban 2000 óta csökkenő számot mutat az abortuszok száma, ám tavaly még mindig 45 terhesség-megszakítás jutott 100 élveszületésre. A KSH adatai szerint az abortuszok számát a 25-34 éves korosztályban sikerült leginkább csökkenteni, ahol a beavatkozások száma nem éri el az élveszületések harmadát sem – írta a hírportál.

A Magyar Család és Nővédelmi Tudományos Társaság (MCSNTT) október elejétől

országos kampányt indított, hogy ezzel is felhívja a figyelmet az abortusz veszélyeire, a fogamzásgátlás lehetséges módszereire és arra: akkor is van megoldás, ha hiba csúszik a fogamzásgátlásba.

A terhességmegszakítás a tizenévesek esetében megelőzhető lenne megfelelő felvilágosítással és szexuális neveléssel – mondta Bártfai György professzor, a szervezet elnöke. A tinédzserek hiányos ismeretei részint arra vezethetők vissza, hogy sok családban tabu téma a szexualitás.

Európa több országában a társadalombiztosító fedezi a sürgősségi terhességmegszakító-tabletták árát, mi több, ezeket akár recept nélkül is megvehetik az arra rászorulók – emlékeztetett a professzor.