Tisztelt Mayer Úr!
A mi szerkesztőségünk nem idegenkedik a motorizáció összefüggéseinek szélesebb körű vizsgálódásától. Úgy véljük, technika, közlekedés, ipar, kerekedelem, környezetvédelem, várospolitika, urbanizáció és szuburbanizáció, utazás, turizmus, migráció, életforma érdekkörei egymásba érnek. Semmi sincs csak magában.
A státusszimbólumok hierachiája persze a társadalom értékrendjéről is beszél, meg a gazdasági állapotokról, amint ön is írta. A vezetési stílusok a szocializáció mértékéről adnak számot. Vannak, akik a közlekedést utcai harcnak tekintik. Mások társasjátéknak. Ez utóbbi felfogás áll a miénkhez közelebb.
A lóerőket, a teszteket, a változó szelepvezérlés titkait, a felfüggesztések mechanikáit megírják a szaklapok. Egy „komoly hetilapnak” elég a maradék.
A szerk.