Szupermatrac egymillióért, mágneses karkötő százezerért
Magyarországon jelenleg 300 ezer embernek nincs háziorvosa, tíz év múlva viszont már 4 millió 650 ezer állampolgárnak nem lesz megfelelő szintű alapellátása – derül ki a Szinapszis Piackutató felméréséből. Az egészségügyi rendszerből kiszorulók 50 milliárdot fizetnek csalóknak, kuruzslóknak, pusztán a gyógyulás reményéért. Szerzőnk is bejelentkezett egy csodaszűrésre, de aztán nem várt fordulat következett. Részletek a csütörtökön megjelenő 168 Órában.
– Halló, tessék! – veszem fel türelmetlenül a megcsörrenő mobilt, a képernyőn megjelenő szám ugyanis teljesen ismeretlen.
– Jó napot kívánok! – köszön egy lehengerlő női hang, majd levegővétel nélkül közli, ő az egyik nagyhírű hazai kardiológiai cég, a Vero Centrum ingyenes szűrővizsgálatát szervezi, engem is meghív, ami kivételes szerencsének számít manapság.
– No de... – próbálok kibújni, ám nem tudom elmondani, hogy túl vagyok egy alapos orvosi vizsgálaton, mert a hölgy rutinosan megelőz.
– Persze, vissza is utasíthatja a szűrést – közli gúnyosan –, de nyilván tudja, hogy a szív- és érrendszeri megbetegedés nálunk szinte percenként szedi az áldozatait.
A szóáradatból megtudom még, hogy cég a legmodernebb orvosi eszközökkel rendelkezik, amelyekről az állami intézmények legfeljebb álmodhatnak, vagyis legjobb, ha vállalom a számomra térítésmentes szűrést. Nincs mese, beadom a derekamat. A hölgy ezek után több Vero irodacímet és időpontot kínál, az egyikben megegyezünk, majd gondoskodása jeléül anyásan hozzáteszi: a megjelölt nap előtt még kapok tőle emlékeztető hívást.
És valóban, a megbeszélt napon újra csörög a mobil, ismerősen fogadom a mindent elsöprő szóáradatot. Természetesen immár a keresztnevemen szólít, emlékeztet a másnapi jelenésre, de miután a hangomon érezhet némi bizonytalanságot, újrakezdi az egész szöveget a szívhalál gyakoriságáról, majd végső aduként hozzáteszi: természetesen az akció sikeréről a Vero részéről két orvos, Schéder Ákos és Szombathelyi Tibor úr gondoskodik. A nagy hőség, vagy a meggyőző szöveg hatására már-már komoly szorítást érzek a szívem tájékán, és ismét bólintani készülök, de az utolsó mondatra mégis felkapom a fejem.
– Igen, drága hölgyem, de utánanéztem, és úgy látom, Schéder Ákos az ön korábbi állításával szemben nem is kardiológus – vetem fel kétségeimet, amire a telefonos kisasszony beszélgetésünk alatt először hallgat el. Majd se szó, se beszéd, kattan a telefon és beszélgetőpartnerem eltűnik valahol az éterben. Hiába tárcsázom, később sem tudom már elérni.
További részletek a csütörtökön megjelenő 168 Órában.