Segítségre vár a szépségszakma

Egyre nagyobb bajban van a szépségipar is, mégsem akarnak tüntetni, hanem bíznak a március 23-ra ígért nyitásban. Amennyiben mégsem lehet kinyitni, akkor támogatást kérnek.

2021. március 17., 11:08

Szerző:

Hatalmas összefogást mutat fel a szépségszakma. 20 ezer tagra duzzadt a Szabad Szolgáltatók nevű Facebook-csoport, amely mindössze öt napja jött létre annak érdekében, hogy újra dolgozhassanak a fodrászok, műkörmösök és kozmetikusok.

A szépségipari dolgozók még mindig bíznak abban, hogy kinyithatnak március 23-án. Ennek érdekében a Szabad Szolgáltatók aláírásokat gyűjtenek, és petíciót akarnak eljuttatni az operatív törzshöz. Azt szeretnék elérni, hogy a szépségipari szolgáltatások újranyitása ténylegesen megtörténjen március 23-án, amikor a nemrégiben bejelentett korlátozások időszaka elvileg lejár.

„A 2020. évi korlátozások miatt számos szépségipari szakember önkéntesen szüneteltette a tevékenységét, akár több hónapig is zárva tartott, bízva a helyzet javulásában. Emiatt sokunk tartalékai jelentősen elapadtak, a meglévő, két hétnél hosszabb lezárást egyszerűen már nem bírunk el” – írják petíciójukban. Ha mégis elmarad a nyitás, akkor anyagi támogatást szeretnének kapni a szépségipari szolgáltatók.

Bársony Bernadett műkörömépítő, a Szabad Szolgáltatók csoport egyik létrehozója a 168.hu-nak elmondta, a szépségiparban a higiénia alapvető követelmény. „Eleve maszkban és gumikesztyűben dolgozunk, továbbá vendég előtt és után is fertőtlenítjük a munkaeszközeinket és a szalont. Ennél komolyabb higiéniai körülmények már csak az egészségügyben vannak” – mondta a Szabad Szolgáltatók szóvivője.

Bársony Bernadett ugyanakkor tisztában van azzal, hogy a járványügyi adatok nem a nyitás mellett szólnak. „Azt kérjük, ha mégsem nyithatunk ki, akkor részesüljünk állami támogatásban. Legtöbben ugyanis vállalkozók vagyunk. Bár a katát március hónapra elengedték, vállalkozóként nem vagyunk jogosultak bértámogatásra” - írták.

A Szabad Szolgáltatók az elmúlt napokban megkeresték az iparkamarákat is, mint az érdekképviseletüket végző testületüket.

A kamaráktól azt a választ kapták, hogy vegyék fel a 10 millió forintos vállalkozói hitelt. Ezt szerinte kevesen vállalják a jelenlegi egzisztenciális helyzetben, mondta a csoport szóvivője. Hozzátette, most a legújabb bejelentésekre várnak, és semmiképp sem szeretnének tüntetni.

(Kiemelt képünk illusztráció: Egy vendég haját festik a dániai Bornholm egyik fodrászüzletében 2021. március 1-jén. Fotó: MTI/EPA | Pelle Rink)