Rogán Antal szólt a fideszes médiabirodalom vezetőjének, hogy óriásit hibázott, mondjon le
A 24.hu információja szerint a Fidesz médiakonglomerátumának főnöki posztját elfoglaló Varga Istvánnak hétfőn Rogán Antal kabinetminiszter tolmácsolta a kegyvesztettségéről szóló politikai döntést, amely után Varga István lemondott.
A miniszterelnök környezetében ugyanis nagyon komoly felháborodást keltett a Behiren hétfőn délután megjelent Varga-interjú. Az Orbán-kormány nem tartotta megbocsáthatónak, hogy a jobboldali médiaalapítvány főnöke olyanokat mondjon, hogy a kormánykritikus sajtó messze igényesebb, jobb minőségű, mint a szócsöveként működő orgánumok.
Tovább rontott Varga István helyzetén, hogy őszintén beszélt a kormányoldali propagandáról is. A közmédiára, valamint az Echo és a HírTV-re utalva azt mondta – Nem azt szeretné látni, hogy minden szép és jó és mindenki jól szerepelt, és a kormánynak csak hibátlan döntései vannak. (..) Ez nem propaganda, ez nem sajtó, ez valami egészen más. Na, ebben kéne változtatni.