Polgármester lehetett volna belőle, végül száműzötté vált
Balatonfüred - Doncsev András alpolgármester bukásának okairól Dr. Bóka Istvánt, Balatonfüred város polgármesterét kérdezte a Balatonfüredma.hu Regionális Hírportál.
- Az alpolgármester személyére - az önkormányzati törvény alapján - a polgármester tesz javaslatot, a megválasztás a képviselőtestület feladata. 2010 óta lehetőség van ún. „külsős” alpolgármester megválasztására is, aki nem tagja a képviselő-testületnek. Ön 2010-ben, az önkormányzati választást követően Doncsev Andrást javasolta a „külsős” alpolgármesteri pozícióba. Ismerte Ön Doncsev Andrást azelőtt, hogy Füredre került?
- Néhány alkalommal találkoztam vele már az előtt is, hogy megpályázta és elnyerte a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatói posztját.
- Milyen tényezők alapján vélte alkalmasnak az alpolgármesteri posztra Doncsev Andrást?
- A Vaszary Villában végzett munkája alapján jelöltem alpolgármesternek, hogy ezzel is erősítsem a város kulturális életét. Doncsev András munkájával meg voltam elégedve, a Vaszary Villa kapcsán végzett munkája során nem észleltem közöttünk semmilyen kommunikációs vagy egyéb problémát, de mint alpolgármester, nem működött közöttünk megfelelően a munkakapcsolat.
- Ön korábban azt nyilatkozta, „nem alakult ki közöttünk bizalmi kapcsolat”. Hogyan kell azt érteni, hogy nem alakult ki bizalmi kapcsolat a város két, első számú vezetője között. Mit jelent ez konkrétan?
- Egyszerűen azt, hogy szoros, jó kapcsolatban kell dolgoznia a polgármesternek és az alpolgármesternek. Fontos, hogy a kapcsolatuk bizalmi alapon működjön, a megfelelő kommunikációáramlás meglegyen. Kapcsolatunk az utóbbi időben már valóban csak formális volt.
Az interjú folytatását elolvashatja a
Balatonfüredma.huoldalán!