Piti ügynek látják a magyarok Rogán helikopterezését
Az Index megbízásából az elmúlt napokban a Závecz Research végzett országos reprezentatív közvélemény-kutatást az ügyről. Kiderült: az alacsony és a magas iskolai végzettségűek nagyjából hasonló arányban hallottak a botrányról, a fideszes szavazók másokhoz képest kevésbé vannak képben. A Fidesz táborában látványosan magas (42 százalékos) azok aránya, akik nem hallottak róla.
A válaszadók között jóval többen voltak azok, akik szerint a miniszternek nem kell lemondania a posztjáról. Majdnem minden második ember gondolja így (47,8 százalék), miközben nem egész egyharmados a lemondatni akarók tábora (30,6 százalék). 21,6 százalék nem válaszolt.
Nem csapta ki a biztosítékot

A pártszimpátiát tekintve a kormánypártiak kétharmada szerint Rogánnak nem kell lemondania, szemben a szocialisták hattizedével, akik szerint igen. Minden hatodik Fidesz-szavazó szeretné, ha Rogán Antal lemondana a miniszterségéről. Ők zömmel alacsony iskolázottságú, rossz munkaerő-piaci pozícióval rendelkező, többnyire falvakban élő kormánypárti szavazók. Számukra a jelek szerint sokkal irritálóbb egy politikus helikopteres útja; még akkor is, ha az általa támogatott párt egyik vezetője érintett.
A legtöbben azzal érveltek, hogy azért nem kell lemondania a politikusnak, mert ennél sokkal súlyosabb ügyek miatt sem szoktak lemondani a politikusok.
Hazudozás, perrel fenyegetés
Október elején luxuskörülmények között utazott a Rogán család: óránként negyedmillió forintért bérelhető az a gép, amellyel a Rogán házaspár a TV2 Jóban Rosszban című sorozatából megismert, jelenleg az RTL Klubnál dolgozó Szabó Zsófia esküvőjére utazott.
A Népszabadság rákérdezett a luxusutazásra a propagandaminiszternél, aki először mindent tagadott, mondván: minden bizonnyal összetévesztették valakivel, sőt perrel fenyegette azokat, akik közlik az információt. Ezután a lap elküldte Rogán Antalnak a birtokukba került fotót, erre a miniszter már nem válaszolt.
Rogán hosszú idő után, csütörtökön kamerák elé állt, és azt mondta, „magánbeszélgetést” folytatott a Népszabadság újságírójával, az pedig nem számít, hogy ott mi hangzott el, így neki nincs is lelkiismeret-furdalása a történtek miatt.
Röviddel a sztori megjelenése után a Népszabadság kiadását a tulajdonos felfüggesztette, majd a céget továbbadta, mostanra Mészáros Lőrinchez közel álló cégé lett a Népszabadság kiadója.