Nem gatyázott, megoldotta a Megyeri híd problémáját

Azonnal meg kell kezdeni a Pomázt és Budakalászt elkerülő út építésének előkészítését, Szigetmonostor pedig közúti híd helyett kerékpáros és gyalogos hidat kap Szentendre felé - derül ki a keddi Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.

2008. szeptember 23., 18:46

Mint Budai Bernadett kormányszóvivő arról kedden beszámolt, a kormány döntött a Megyeri híd kiváltotta problémák megoldásáról.

A hivatalos lapban megjelent "Az M0 autópályához és a Megyeri hídhoz kapcsolódó egyedi intézkedésekről" című határozat szerint a lehető leggyorsabb ütemben kell folytatni az aquincumi híd és a 10. valamint 11. számú főút közötti levezető út előkészítését.

A folytatás arról szól, hogy felgyorsítják a Zsámbéki medence településeit elkerülő feltáró út előkészítését. Le kell zárni a Budakalász és Pomáz által indított peres, illetve vitás ügyeket, és elő kell készíteni a két települést elkerülő út építését.

Az M0 északi szektora, illetve a Megyeri híd átadását követő fél évben, októbertől számlálni kell a forgalmat, és el kell készíteni azokat a kis léptékű beruházásokat, amelyek mérséklik a forgalom átrendeződés káros hatásait.

Az MTI azt írja: Szentendre és Szigetmonostor közúti híd helyett gyalogos és kerékpáros közlekedésre alkalmas hidat kap, továbbá egyéb (közlekedési, turisztikai, környezetvédelmi) fejlesztésekre is számíthat Szigetmonostor. Az állami pénzből megvalósuló fejlesztéseket a helyi önkormányzat határozza meg, de annak összegéről nem szól a kormány határozata.

A felsorolt munkák költségeit a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter tervezi be a jövő évi költségvetésébe.

Miközben Brüsszelben egymás után dőlnek el a következő évek stratégiai irányai, Orbán Viktor szerint a legnagyobb veszély most nem a migráció vagy a gazdaság, hanem Ukrajna EU-csatlakozása. A miniszterelnök szerint a belépés nem szolidaritás, hanem önsorsrontás lenne, és ebben most már kétmillió magyar szavazó is megerősítette.