Narkókoktél végzett a tragikus sorsú énekesnővel

Szombat délután, huszonhét éves korában meghalt Amy Winehouse, ötszörös Grammy-díjas énekesnő. Évek óta súlyos drog- és alkoholproblémákkal küzdött, a halála mégis megdöbbentette a hozzátartozóit és a rajongókat is.

2011. július 25., 13:51

Bár halálának okát hivatalosan egyelőre még nem közölték, az énekesnőt utolsó estéjén 10.30-kor látták, amint egy dílertől drogot vásárol a londoni Camdenben -

írja a Bors. A helyi bulvárlapoknak nyilatkozó meg nem nevezett forrás szerint különböző kábítószereket vásárolt, kokaint, heroint és ketamint, a narkókoktélt ráadásul nagy mennyiségű alkohollal keverte, amiből létrejöhetett a halálos elegy.

– Látszott rajta az eltökéltség, hogy jó vaskosra tervezi a péntek estét. Először Camdenben szórakozott, majd később lakásán akarta folytatni a partizást. Senki sem tudja, ki volt vele szombaton a korai órákban – mondta egy forrás a People magazinnak.

A Camden egyik bárjának vendége, aki szintén látta Amy-t vásárolni, úgy nyilatkozott, szerinte Amy egy rossz ecstasytól halt meg, a kokaintól ugyanis semmi baja sem lenne - jelentette ki az ismerős.

Amy Winehouse-nak az egészségével is problémák voltak, tüdőtágulat okozott légzési elégtelenséget. A halála pontos okát a mai boncolás után közlik.

Miközben Brüsszelben egymás után dőlnek el a következő évek stratégiai irányai, Orbán Viktor szerint a legnagyobb veszély most nem a migráció vagy a gazdaság, hanem Ukrajna EU-csatlakozása. A miniszterelnök szerint a belépés nem szolidaritás, hanem önsorsrontás lenne, és ebben most már kétmillió magyar szavazó is megerősítette.