Nagy erőkkel keres munkaerőt a Budapesti Közművek

Több száz állás betöltetlen, kazángépészeket, hulladékrakodókat és gépjármű-vezetőket várnak.

2022. január 26., 08:04

Szerző:

15 százalékos béremelést jelentett be 2022-re a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. A  közszolgáltatásokat (hulladékgazdálkodás, kertészet, köztisztaság, közületi kéményseprés, távhőszolgáltatás, temetkezés) ellátó közműtársaság a differenciált bérfejlesztést 2022. január 1-i hatállyal érvényesíti – írja a hrportal.hu. 

A vállalat közleménye szerint már február elején kifizetik a megemelt összegű januári munkabért a mintegy 4500 dolgozó részére. Arról is írnak, hogy jelenleg a Budapesti Közműveknél több száz állás betöltetlen. 

Többek között az alábbi pozíciókra várják a jelentkezőket:  várkazángépész, hulladékrakodó, gépjárművezető, kegyeleti munkatárs, szerelő, segédmunkás, minősített hegesztő, kertésztechnikus, karosszérialakato, kontrolling-, és adóügyi szakember, ügyfélszolgálati munkatárs, beruházási projektmenedzser, IT-hálózati rendszermérnök, műszaki statikus tervező és projektelőkészítő mérnök.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Paul Zinken / DPA/AFP)