Van néhány furcsaság Müller Cecília szakmai életrajzában, amit közérdekű adatigényléssel sikerült végre megismerni
Nem volt nyilvános eddig az országos tisztifőorvos szakmai önéletrajza, annyit lehetett tudni, hogy 2018. decemberi kinevezése előtt Müller Cecília
háziorvos és lelkipásztor is volt,
pontosabban a 4081 lakost számláló Nagyvenyim község háziorvosa volt, ezenkívül az V. mezőföldi kerület III. számú lelkipásztori körzetének a Mezőfalvi Nagyasszonya plébánia kihelyezett világi lelkipásztora is. Erről itt írtunk:

De lényegében nem lehetett tudni, kicsoda Müller Cecília, milyen szakmai utat járt be, hol jöttek a kitérők. Most a Gulyás Mártonhoz köthető Partizán közérdekű adatigényléssel érte el, hogy megismerhetőek legyenek ezek az adatok.
Mint kiderült, Müller 1958-ban, ötgyerekes, családba született, Tolna megyében. Férjét a pécsi orvosi karon ismerte meg, ahol 26 évesen diplomázott. A dunaújvárosi kórházban kezdett dolgozni, majd a számára mai napig kellemes emlék, a Mezőfalvi Mezőgazdasági Kombinát üzemorvosi széke jött, ahol saját megfogalmazása szerint a legtöbbet tanult, miközben a legkülönfélébb feladatokkal találkozott: "tehénharapástól a csecsemőgondozásig".
Továbbá kiderült, hogy Müller
- 1984 és 1987 között Dunaújváros Városi Tanácsának osztályos orvosa volt,
- 1988 és 1991 között a dunaújvárosi önkormányzatnál üzemorvos,
- 1991 és 1996 között Nagyvenyim háziorvosa,
- 1996-tól az ÁNTSZ Fejér Megyei Intézeténél tisztiorvos,
- 1996 és 2011 között az ÁNTSZ Közép-dunántúli Regionális Intézeténél kistérségi tisztifőorvos,
- 2010 és 2011 között az Országos Tisztifőorvosi Hivatalnál megbízott regionális tisztifőorvos,
- 2011 és 2018 között a Fejér Megyei Kormányhivatalnál megyei tisztifőorvos,
- 2018 óta pedig a Nemzeti Népegészségügyi Központ élén országos tisztifőorvosként dolgozik.
Müllernek németből és angolból is középfokú nyelvvizsgája van. Tanulmányait az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) keresőjében is megtalálni, ezzel összevetve Müller szakmai önéletrajzában a Partizán szerint pedig azt a furcsaságot látni, hogy
Müller mintha mindig azután szerezte volna meg a képesítéseit, hogy már éveket dolgozott adott területeken:
Így például Müller 1991-ben üzemorvostani szakorvosi képesítést szerzett, de ekkor már évek óta üzemorvosként dolgozott. 1996-ban háziorvostani szakorvos képesítést szerzett, de ekkor már öt éve volt Nagyvenyim háziorvosa. 2000-ben közegészségügyi-járványtani szakorvosi képesítést szerzett, de már 1996 óta dolgozott a népegészségügyben, és lett regionális tisztifőorvos is. 2009-ben megelőző orvos és népegészségtani szakorvosi képesítést szerzett.
A rejtélyes asszonyról korábban részletes portrét igyekeztük megrajzolni:
Arról pedig, hogy a járvány levonultával még fontosabb feladatot kap Müller – hiszen az ő javaslatára rendelhet el innentől egészségügyi válsághelyzetet, és kaphat különleges jogokat a kormány –, itt írtunk: