Müller Cecília: A legidősebb gyógyult beteg Magyarországon 102 éves
Az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatójának kezdetén Müller Cecília ismertette az adatokat.
Müller Cecília kedvező tendenciát lát az idősotthonokban, mert már jó ideje 33 a koronavírus-fertőzéssel érintett idősotthonok száma az országban.
Az 5991 főből, aki ebben a 33 idősotthonban lakik, összesen 899-en váltak pozitívvá a járvány alatt. 468-an gyógyultak, sokan visszakerültek az intézménybe.
Az egészségügyi ellátások is folyamatosan bővülnek – tette hozzá a tiszti főorvos.
Müller Cecília ezután a világadatok ismertetésével folytatta, már több mint hatmillió fertőzöttet tartanak nyilván, szinte naponta 100 ezer fővel emelkedik a számuk. Már majdnem 380 ezer ember halt meg a világon a fertőzés miatt. Európában eddig kétmillió, az Egyesült Államokban 1 millió 800 ezer a fertőzöttek száma, őket Brazília és Oroszország követi.
"Még nem lélegezhet fel a világ" – tette hozzá.

Ha az új eseteket nézzük, akkor leginkább az Amerikai Egyesült Államok érintett. Müller szerint a magyarországi adatok nagyon kedvezőek, bizonyosan az első hullám végén vagyunk.
A tiszti főorvos ezután a felsőoktatási vizsgákra tért ki.
Fontos, hogy a vizsgákat úgy szervezzék meg, hogy egy teremben egyszerre a vizsgáztatón kívül maximum két ember legyen.
A vizsgáztatónak ajánlott, viszont nem kötelező a maszk és mindenkit arra kérnek, hogy vigyen saját eszközt, szellőztessenek gyakran és a diákok ne verődjenek össze, tartsák a távolságot egymástól.
Az újságírói kérdések következnek:
Müller elmondta: a legidősebb gyógyult beteg Magyarországon 102 éves.
A második hullámról a tiszti főorvos annyit tudott mondani, hogy valószínűleg köztünk marad a vírus és elképzelhető, hogy a téli szezonban az influenzával együtt megjelenik majd. Mindenképpen készülünk rá, és hasznosítjuk az eddigi tapasztalatokat – mondta Müller. Később még hozzátette, hogy a már megszerzett ismeretek birtokban átértékelik az eddigi tapasztalatokat, ide tartozik az egészségügy felkészítése is.

Kiss Róbert kiemelte: a magyarok szabadon beutazhatnak Horvátország területére, de aki visszajön, annak hatósági házi karanténba kell vonulnia.
Ha valaki karanténban van, akkor a szolgáltatók bemehetnek a lakásba, hogy hibát hárítsanak el. Hozzájuk csak annyi a kérés, hogy viseljenek maszkot és kesztyűt.
Hamarosan azokat az idősotthonokat is szűrik majd, ahol nem regisztráltak fertőzést – mondta Müller.