Minden héten eligazítást tartott a Fidesz a Hír TV-nél

Tarr Péter, a Hír TV vezérigazgató-helyettese a Kreatívnak adott interjúban elmondta: a Fidesz tényleg minden héten bejárt eligazítást tartani a vezérkarnak.

2015. október 7., 19:10

Tarr elmondja, hogy miután Simicska Lajos tulajdonos durván kiakadt Orbán Viktorra, a Hír TV dolgozóit voltaképpen elbocsátották a Nemzeti Együttműködés Rendszeréből – erről egy Kövér László-interjúból értesült, ahol a parlament elnöke ellenzékinek nevezte a hírcsatornát.

A Simicska–Orbán-ellentét után megpróbálták ellehetetleníteni a csatornát, megfenyegették vagy jobb ajánlatokkal csábították a dolgozóikat – idézi az interjút az

Index. A Hír TV-től azonnal távozó Orbán-hű dolgozók a hajó süllyedéséről és az adó helyének sóval behintéséről beszéltek, miközben a köztévé teljes listával rendelkezett minden ott dolgozó nevével, telefonszámával és fizetésével.

A hivatásos csábítók azt közölték: a megkeresettnek két napja van arra, hogy átmenjen az állami tévéhez, ilyen és ilyen pozícióba, ennyi és ennyi pénzért.

Tarr egyáltalán nem titkolja, hogy a Hír TV mindig is kormánypárti médium volt. Kitér arra, hogy a kormány kommunikációjáért felelős emberek heti rendszerességgel jártak be eligazítani a vezérkart – korábban ezektől a felelős emberektől kellett engedélyt kérni, hogy kit lehet behívni a tévébe és milyen témát dolgoznak fel milyen módon, témákat állítottak le, ki volt tiltva a Jobbik, de a DK-t és az MSZP-t sem látták szívesen

A NER-ből való kiebrudalás miatt várható volt, hogy a Hír TV állami hirdetéseket sem kap, így kizárólag piaci alapon kell megmaradniuk, ezért is döntöttek a részleges arculatváltás mellett. Végül Tarr azzal fejezi be, hogy Simicska Lajos valószínűleg akkor is finanszírozni fogja a csatornát, ha nem hozzák a számokat, mivel ő hosszabb távra tervez.

Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel. A megbeszélésen szó esett Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról, valamint arról is, hogy a Tisza Párt milyen szerepet vállalna az uniós politikában.

Megjelent a kormány oldalán az a rendelettervezet, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodára szabná ki a honvédelmi vészhelyzetek idején ellátandó feladatokat. A tervezet alapján Rogán dönthet például arról is, melyik újság jelenhet meg háború idején, és milyen formában.

Egyre kérdésesebb, mi lesz az úgynevezett átláthatósági törvény sorsa: Magyar Levente, a magyar Külügyminisztérium államtitkára szerint egyáltalán nem biztos, hogy a korábban elhalasztott javaslat valaha visszakerül a parlament elé.

Zugló alpolgármesterének, Várnai Lászlónak az ügyét vizsgálják, miután egy osztálykiránduláson állítólag megütött egy 16 éves diákot. A kerület polgármestere, Rózsa András azonnal felfüggesztette az alpolgármester jogköreit, és felszólította a lemondásra. Várnai ezt visszautasította, állítva, hogy a tanuló folyamatosan provokálta őt és a fiát.