Mi mással nyitotta volna meg Orbán az őszt: Soros-terv vs. a haza megmentése
Bevándorló és nem bevándorlóországokat különböztetett meg Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a parlamentben, ahol az őszi ülésszakot megnyitó napirend előtti felszólalásában úgy fogalmazott: „mi magyar Magyarországot akarunk" és „egy európai Európát is szeretnénk". Kijelentette: Magyarország sosem lesz bevándorlóország. Az is mondta, hogy a brüsszeli bürokraták a „Soros-tervet" valósítják meg, és „Soros tenyeréből esznek".
A kormányfő szerint a választóvonal abban áll, hogy vannak a bevándorlást elfogadó, helyeslő, sőt időnként szervező, mára kevert népességűvé vált országok – ahol a keresztények aránya csökken –, s vannak olyanok, mint Magyarország, amelyek ragaszkodnak biztonságukhoz, életformájukhoz, nemzeti, vallási, kulturális identitásukhoz.
Európa jövője azon múlik, hogy a két országcsoport tiszteletben tartja-e egymás demokratikus népakaratát – hangoztatta, kijelentve: „mi elfogadjuk, hogy a bevándorlóországok úgy döntöttek, bevándorlóországokká válnak, azt kérjük, ők pedig fogadják el, hogy mi sosem leszünk azok".
Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Ma a bevándorlóországok úgy oldanák fel az ellentéteket, hogy „azt javasolják: legyünk mi is bevándorlóországgá, és ha erre nem vagyunk hajlandóak, akkor megerőszakolnak és rákényszerítenek bennünket" - mondta Orbán Viktor, aki úgy értékelt: erről szól a kötelező kvóta, és ezt a tervet Soros György tervének tekinti, mert ő fogalmazta meg, tette közzé a saját neve alatt. "Ezt valósítják meg a brüsszeli bürokraták, akik mellesleg Soros tenyeréből esznek" – fogalmazott a kormányfő, aki szerint ezért van az asztalon egy állandó kötelező betelepítési rendszerre vonatkozó európai bizottsági javaslat.
Emlékeztetett, „a Fidesz-KDNP-frakció a Soros-tervről szóló nemzeti konzultáció lebonyolítását kérte a kormánytól„. „Ezt a javaslatot egyetértőleg fogom a kormány elé terjeszteni" – közölte.
A kormányfő értékelte az ország gazdasági helyzetét is, kijelentve: sikerült a munkaalapú gazdaság felépítése, a gazdaság működik, Magyarország olyan ország, amely képes minden polgárának munkát adni, aki dolgozni akar.
Kiemelte az államadósság 74 százalék alá csökkenését, a gazdaság második negyedéves 3,2 százalékos bővülését, a foglalkoztatottak számának több mint 4,4 millióra növekedését és a munkanélküliség 4,2 százalékra csökkenését. Szólt arról is, hogy a családpolitika – amely magában foglalja a családi adózást, a gyermekegészségügyi ellátást, az oktatást, a sportot, a lakástámogatást és a munkahelyvédelmi akciótervet – továbbra is a kormányzati munka középpontjában marad.
Az elmúlt időszak eseményeiből kiemelte a vizes, majd az azt követő cselgáncsvébét, úgy kommentálva: „Budapest belépett a globális sportnagyvárosok elit klubjába". Szerinte a futball-világbajnokságon kívül bármilyen világsportesemény megrendezésére képes az ország.
Jobbik: a kormánypártok leszállópályára állították az országot

A Jobbik elnöke szerint a kormánypártok az elmúlt hét évben nem emelkedő, hanem leszállópályára állították az országot. Vona Gábor Orbán Viktor napirend előtti felszólalására reagálva azt mondta: ha pártja nyeri a jövő évi választásokat, három fontos nemzetstratégiai lépésben azonnal lépnek majd. Ide sorolta az ország biztonságának javítását, a politikusbűnözők elszámoltatását és az ország gazdasági felemelését. Közölte azt is: pártja az elszámoltatást Orbán Viktorral fogja kezdeni, mert ő „a pókháló közepén a pók".
Az ellenzéki képviselő azt mondta, pártja hatalomra kerülése esetén marad a kerítés a határon, de még határőrség is lesz, és a letelepedésikötvény-bizniszt is eltörlik. A Jobbik megvédi az országot a migrációtól és a kvótáktól – hangsúlyozta.
Szerinte Orbán Viktortól azt lehet megtanulni, hogyan nem szabad egy közösséget, egy országot vezetni. Adománynak nevezte azt, hogy a kormánypártok kétszer is kétharmados támogatáshoz jutottak, amellyel sok jót tehettek volna, azonban szerinte a hatalmas történelmi lehetőséggel Orbán Viktor visszaélt. Nem az országot emelte fel, hanem a korrupció szintjét emelte korábban nem látott magasságba – értékelte Vona Gábor.
MSZP: a valódi kérdésekről kellene szólnia a nemzeti konzultációnak

Az MSZP szerint az embereket foglalkoztató valódi kérdésekről kellene szólnia a Fidesz által meghirdetett nemzeti konzultációnak. Tóth Bertalan frakcióvezető szerint a nemzeti konzultáció nem más, mint „egy mocskos üzlet", amivel a kormánypártiak barátai keresnek pénzt. Hozzátette: ez a konzultáció kísértetiesen hasonlít a tavalyi kvótareferendumra. Miniszterelnök úr, önöknek nem tűnt fel, hogy azt el tetszettek bukni? Emlékszik rá, öt háromra? – kérdezte, megjegyezve: ötmillióan mondtak nemet a gyűlöletkeltésre. Azt mondta, a választókat az érdekli, miért nincs a falujukban háziorvos, miért kell a családtagjuknak külföldön dolgoznia, miért mindig a fideszes vállalkozó kapja a megrendelést.
Úgy látta, hogy az MSZP és a miniszterelnök két különféle világban él. A kormányfő világát úgy írta le, mint ahol a miniszterelnök Don Quijoteként vagy Sancho Panzaként küzd a démonaival, Brüsszellel, Sorossal, a kommunistákkal, a nihilistákkal. A másik világ pedig a valóság, ahol ott van Mészáros Lőrinc, Andy Vajna, Rogán Antal szomszédjai, Garancsi István, a közpénzszivattyú, az orvos nélküli kórházak, a széteső iskolarendszer és hatszázezer kivándorolt magyar – mondta Tóth Bertalan, aki szóvá tette az azeri baltás gyilkos kiadását is.
LMP: a jövő évi választás nem a kerítésről szól majd

Szél Bernadett, az LMP frakcióvezetője azt mondta, a 2018-as választás nem a kvótáról és nem a kerítésről fog szólni. A kerítést nem fogja senki lebontani, a kvótát pedig nem fogják bevezetni általános érvénnyel az Európai Unióban – fogalmazott az LMP-s politikus, aki szerint egyre inkább látszik: Magyarországot nem a Fidesz fogja megvédeni, hanem az LMP-nek kell ezt az országot megvédeni a Fidesztől. Kiemelte: az elmúlt 30 év politikájának építményét le kell bontani, mert már semmi jót nem hoz, sem Magyarországnak, sem a magyar embereknek.
„Önök és az elődeik ezt az országot szétlopták, szétcsalták, széthazudták, a magyar embereket magukra hagyták és átverték" - mondta, hozzátéve: ettől az országtól több esélyt már nem érdemelnek.
Szél Bernadett azt mondta, a kormányfő mindenkivel harcol és háborúzik, ő azonban együttműködni akar: azokkal, akik nyolc órát becsülettel lehúznak a munkahelyükön, de nem tudnak megélni a fizetésükből, azokkal, akik kiváló oktatást akarnak és működő egészségügyet, de ezt nem kapták meg a kormánypártoktól; azokkal, akik egy erős és egységes Európában hisznek, aminek Magyarország is a része, s amelynek biztonságát a NATO képes garantálni.
Hozzátette: a miniszterelnök tiszteletet követel, de senki másnak nem adja meg azt. Szerinte azzal hitegetik magukat, hogy jól állnak a közvélemény-kutatásokban, de azok úgy változnak, mint az időjárás.
„Önök a múlt és mi vagyunk a jövő. Önök kudarcot vallottak, most mi következünk " – fogalmazott az ellenzéki politikus.
KDNP: kettős felelősség jelenik meg a migrációban
A KDNP frakcióvezetője a kettős felelősséget vetette fel a migrációval összefüggésben. Harrach Péter azt mondta, hogy egyrészt nem szabad engedni, hogy egy bejövő kultúra eluralkodjon a saját kultúrán vagy akár csak egyenrangú legyen azzal, másrészt kötelesség segítséget nyújtani az üldözötteknek.
A kulturális sokszínűség érték, de amikor a másik kultúra eluralkodik, annak nem tudunk örülni – fogalmazott, kiállva a nyugat-európai kultúra mellett.
Fidesz: Európának a maga kezébe kell vennie a sorsát

A Fidesz frakcióvezetője szerint „a Soros-terv" mindenki számára ismert, és jó lenne, ha végre az európai nemzetek – mint a lengyelek, a szlovákok, a csehek – a sarkukra állnának és azt mondanák: Európának a maga kezébe kell vennie a sorsát, ne amerikai tőzsdespekulánsok határozzák meg, hogy az itt élők kivel éljenek együtt.
Kósa Lajos azt mondta, nem meglepetés, hogy az ellenzék migráció- és bevándorláspárti, ezekben az ügyekben végig hazudtak.
Kiemelve a szocialista képviselők által mondottakat, ezt azzal indokolta, hogy az ellenzék minden megszólalója tagadta a kötelező betelepítési kvóta létét, korábban pedig azt is tagadták, hogy a migráció létezne. Most a ma már mindenütt elérhető Soros-tervet tagadják.
Kósa Lajos a korrupciós vádakra azt mondta, Magyarország valaha volt legnagyobb összegre elkövetett korrupciós ügye a négyes metró ügye. Arra kérte a szocialistákat, tegyenek beismerő vallomást erről a több mint 150 milliárd forintról. Hol a pénz maradéka? – firtatta.
És megint Orbán
A frakciók képviselőinek az ő napirend előtti felszólalására adott válaszaira reagálva Orbán Viktor azt kérte az ellenzéki pártoktól: ne az legyen a legfontosabb számukra, hogy a pénzért és hatalomért bármire képesek. Közölte, a magyar emberek jól tudják, személyes hatalmi vágyakból és ambíciókból nem lehet országot építeni.
A Jobbik elnökének "tirádáira" válaszolva Orbán Viktor azt mondta, „a kormányzáshoz komolyabb eszközökre van szükség, mint egy szemöldökcsipesz".
A szocialistákhoz azzal fordult, nem lehet az egészségügyben, az oktatásban vagy a nyugdíjasoknak „hetet-havat" megígérni, és amikor kormányoznak, az ellenkezőjét cselekedni. Hozzátette: az emberek emlékeznek arra, hogy a szocialisták elvettek egyhavi bért a pedagógusoktól, a kórházi ápolóktól, a nyugdíjasoktól.
A miniszterelnök felhívta a figyelmet arra, hogy Meszerics Tamás, az LMP európai parlamenti képviselője azt nyilatkozta: az LMP nem tudja máshogy elképzelni a válság megoldását, mint a kötelező kvótarendszer bevezetésével. Hogy hihetnének önöknek az emberek? – tette fel a kérdést.