Márki-Zay az egyik szövetségesét sejti a kedvezőtlen kutatás mögött
„Nem közvélemény-kutatást kell nyerni, hanem választásokat.”
Márki-Zay Péter valamelyik ellenzéki pártot sejti a kutatás mögött, amely szerint a teljes lakosság körében nem ő a legnépszerűbb ellenzéki politikus.
A 168.hu kedden megírta, hogy a Telex megrendelésére kutatást végzett a Závecz Research. E szerint Orbán Viktor a legnépszerűbb politikus Magyarországon. Márki-Zay Pétert pedig mindenhol megelőzi Dobrev Klára, Jakab Péter, Karácsony Gergely és Fekete-Győr András is.
Az egyesült ellenzék vezetőjét szerdán arról kérdezték az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy megkezdődött-e a bűnbakkeresés egy esetleges választási vereséget követő időszakra.
„Lehet így értelmezni, sőt én feltételezem, hogy valamely ellenzéki párt állhat a Závecz-kutatás mögött, és valószínűleg a Telex is, amely tényleg ezzel a címmel hozta le” – vélekedett Márki-Zay.
A politikus annak adott hangot, hogy szerinte az ellenzék körében ő a legnépszerűbb, míg a fideszesek körében pedig a legnépszerűtlenebb.
„Nem közvélemény-kutatást kell nyerni, hanem választásokat” – idézte az ellenzék vezetője Kovács László klasszikus bon-ot-ját. Márki-Zay azt is hozzátette, hogy eddig egyetlen közvélemény-kutatást se nyert meg, ugyanakkor mindhárom választáson győzött, amelyiken elindult.
(Kiemelt kép: Márki-Zay Péter. Fotó: 168 / Adrián Zoltán)