Lapajánló – Katonadolog

Hová tűnt a honvédek 1,8 milliárdja? – tesszük fel a kérdést e heti címlapunkon, és a lapban a választ is megadjuk egy oknyomozó, elemző írás keretében. A szövevényes történetből kiderül, hogy a Honvéd Egészségpénztár egy olyan bankban tartotta a pénzét, mely bonyolult módon kapcsolódott egy csődbe ment befektetési céghez.

2015. augusztus 12., 11:25

A pénztár vezetői az első baljós jelek láttán átutaltatták a pénzt máshová, de az sohasem érkezett meg. Ezután már csak két fontos kérdés maradt. Az egyik, hogy ki a felelős a történtekért, a másik, hogy hová tűnt a pénz.

Interjút adott lapunknak az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára. Rétvári Bence úgy látja, hogy a menekültáradattal sokkhatás érte az országot, és az egyetlen lehetséges és helyes lépés azt volt, amit a magyar kormány ebben az ügyben tett. „Az új problémát lehetetlen a régi eszközökkel kezelni. Ez nem bevándorlás, hanem népvándorlás” – mondja többek között, és KDNP-s politikusként humanitárius problémákat sem lát a jelenség kezelésében.

Mészáros Tamás ezen a héten egy nagy visszhangot kiváltó eseményt elemez, tudniillik Schiffer András és Kövér László közös föllépését az Ökopolisz Alapítvány rendezvényén. Kövér, szokása szerint, felvázolta apokaliptikus vízióját, s ezúttal Schiffer is lelkesen kontrázott hozzá.

Megszünteti a létminimum-számítás jelenlegi formáját a Központi Statisztikai Hivatal. A magyar szakszervezetek szerint a számítások beszüntetése mögött politikai okok állnak, hiszen ma Magyarországon csaknem négymillió ember él a létminimum alatt. A 168 Óra a téma neves hazai kutatóját, Bass Lászlót kérdezte: mi állhat a százéves múltra visszatekintő létminimum-számítás megszüntetése mögött?

Ezen a héten is folytatjuk a márciusban Mester Ákos írásával kezdődött vitát az érzelmi nagykoalícióról. Ezúttal a mindig sarkosan fogalmazó Pogátsa Zoltán közgazdászé a szó. Azt írja: „Aki szeretné leváltani a Fideszt, és fél attól, hogy ez a Jobbiknak sikerül majd, annak nem ellenzéki összefogást kell hirdetnie. Éppen ellenkezőleg: segítenie kell a különválást, a megújulást, a tisztázást, az érdemi baloldal és az érdemi liberalizmus kibontakozását.”

Megdöntötte a legendás Capablanca világrekordját a nyolcvanhét éves Sinka Brigitta. 13 600 szimultánt játszott hosszú élete során. Lapunk ebből az alkalomból kereste fel Bici nénit, aki szívesen mesélt különös életéről.