Lapajánló

A 168 Óra címlapján a nemzetgazdasági miniszter, Matolcsy György, és egy kérdés: Gyuri csomagol? A lap beavatja olvasóit a matolcsyzmus titkaiba, és idézi például Chikán Attilát, aki egy fórumon azt mondta: Matolcsy titka az, hogy mindig azt mondja, amit Viktor hallani akar. Viktor és Gyuri, a két akaratbajnok egymásra találásának következményeiről szól a 168 Óra karcos portréja, amelynek talán indokoltabb lett volna azt a címet adni: Gyuri, csomagolj! A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.

2011. december 7., 13:11


A Matolcsy által sebtében megírt „nemzeti növekedési tervről” Orbán azt mondja: „Kulcskérdés, hogy sikerrel járjon.” A vezércikkíró Mészáros Tamás szerint viszont a terv nem egyéb, mint kommunikációs csiribi-csiribá, amely bombasztikus stílusban ragozza a semmit.

Milyen alkut kötött a kormány a szakszervezetekkel? Erről beszélgettünk Herczog Lászlóval, aki munkaügyi minisztere volt a Bajnai-kormánynak, és aki úgy látja: az eddig is megosztott szakszervezeteket a kormánynak sikerült még jobban megosztania, ami nem sok jóval kecsegtet.

A kormánykoalíció az MSZMP utódpártjának tekinti az MSZP-t, és úgy gondolja, eljött az ideje az erkölcsi, politikai és jogi felelősségre vonásnak. A megbélyegzési törvénnyel foglalkozó írásunk arra igyekszik válaszolni: betiltható-e a szocialista párt kétharmaddal és alkotmányosan?

Az úgynevezett „orvosháborúról” cserélnek eszmét a lap internetes vitafórumának a résztvevői.

A gyógyszerpiaccal, illetve a gyógyszergyártókat érintő kormányzati döntésekkel foglalkozik Fókusz rovatunk, ezzel a címmel: Kockázatok és mellékhatások.

Változatlanul napirenden tartjuk a kérdést: lesz-e újnáci színház Budapesten? Most Novák Eszter, a Színművészeti Egyetem osztályvezető tanára, a Színházi Társaság elnökségi tagja nyilatkozik, a Dörner-Csurka páros kinevezéséről azt mondja: szorongató, fenyegető, gyalázatos.

A kulturális rovatban riportot olvashatnak arról, hogy milyen eredménnyel zárult a Nemzeti Színház dokumentumdráma-pályázata, amelyet a romagyilkosságok kapcsán írtak ki. Beszélgettünk Baán Lászlóval, aki második ciklusát tölti a Szépművészeti Múzeum élén. A Glóbusz rovatban Aczél Endre arról ír, hogy miként alakult ki Európában Németország hegemóniája. Kulcsár Istvánnak és Kasza Lászlónak Oroszország parlamenti választása adta a témát.

Végül egy álönkritikus mondat Böcz Sándornak a Helyzet komikuma című sorozatából: „Nem szép tőlünk, hogy napról napra próbára tesszük a kormány türelmét.”