Kovács: a szocialisták nem akarnak dolgozni
A volt uniós biztos szerint most egyetlen dolguk van: beleállni a kampányba. Ehhez képest dolgozni nem, csak képviselősködni akarnak, mondta Kovács László az Pont 7 című műsorában.
Bár múlt év végén az Európai Bizottság szakbizottsága elbúcsúztatta, Kovács László januárban még beterjesztette az adócsalás elleni javaslatot, utolsó munkanapján pedig négy új adójavaslatot vitatott meg az uniós törvényhozás. Hétfőtől a volt uniós biztos teljes gőzzel veti bele magát a szocialista kampányba.
Kovács László nem érti, hogy miért nem vesznek részt az MSZP vezető politikusai a kampányban – a volt uniós biztos erről az ATV Pont7 című műsorában beszélt. A kampány– ahogy a kormányzás sem – nem egyszemélyes dolog, hanem csapatmunka, fejtette ki, hiába remekel egy szocialista egy helyszínen, ha közben tíz ellenzéki tíz helyszínen tízszer annyi embert tud megszólítani. Kovács saját bevallása szerint a következő időszakban arra fogja ösztönözni az MSZP-s politikusokat, hogy menjenek kampányolni, jelenjenek meg a médiában és nyilatkozzanak, hiszen „ez a dolguk”. „Fölmerül a kérdés, hogy miért akarnak parlamenti képviselők lenni, ha a kampányban nem akarnak részt venni” – vetette föl Kovács párttársairól.
Kovács szerint nem időszerű a főpolgármester-jelölti címmel kapcsolatos vita, ráadásul eközben az MSZP számos fontos és aktuális kérdésre nem reagál. A személyeskedés kerülésével kell tényekre alapozott, azonnali, érthető válaszokat adni a politikai ellenfeleknek, „lehetőleg képszerű megfogalmazásban, mert akkor jut el a választók agyától a szívéig” – fejtette ki a szocialista politikus. Fontos továbbá, hogy mindenki ugyanazt mondja és ismételjék is többször, tanácsolta Kovács párttársainak.
Igaz, hogy a Medgyessy-kormány 1000 milliárddal növelte a hiányt, a Fidesz lakástámogatási programja szintén ekkora rést ütött a büdzsé falán. A különbség az, hogy míg előbbi 4 millió szegényebb sorsú életkörülményeit javította, utóbbi a jómódúaknak adott plusztámogatást – mondta Kovács.
Morálisan elfogadhatatlan, ami a BKV-nál történt – fogalmazott Kovács, aki büszke arra, hogy nála csak a VIP-hitel volt botrányos, és az érintettek azonnal lemondtak minden tisztségükről. Az ártatlanság vélelme nem politikai kategória, a választópolgár a szavazófülkében dönthet „igazságtalanul”, saját gyanúitól vezérelve, magyarázta.