Kétharmad elégedetlen az Orbán-kormánnyal
A Publicus Intézet a Vasárnapi Hírek megbízásából, október 11. és 13. között, 1000 fő megkérdezésével készített reprezentatív közvéleménykutatásban vizsgálta a pártok támogatottságát.
A Fidesz szavazóinak száma a népszavazási kampány alatt folyamatosan növekedett és a múlt hónapban elért csúcspontján maradt - ezzel a párt támogatottsága 26 százalék. A párt támogatóinak aktivitása ebben a hónapban némileg csökkent, múlik a kampány hatása.
Az MSZP támogatottsága is megmaradt a múlt havi csúcsán és továbbra is 12 százalék. A párt szavazói a kampány lecsengésével ismét a legaktívabbak, így az MSZP hibahatáron, de továbbra is megelőzi a Jobbikkot.
A Jobbik támogatóinak száma is változatlan, 11 százalék. A párt támogatói továbbra is a legkevésbé aktívak, és meglehetősen magas a párthoz lazán kötődők aránya.
A többi párt megítélése érdemben nem változott. Az LMP a múlt hónapokhoz hasonlóan továbbra is 3 százalékon áll. A DK támogatóinak száma egy százalékpontot csökkenve újra 3 százalék. Az Együtt támogatottsága ebben a hónapban is elérte az egy százalékot, már másodjára ez sikerült a Kétfarkú Kutya Pártnak is. A PM és a MLP támogatóinak az aránya ebben a hónapban sem érte el az egy százalékot.
A kvótanépszavazási kampány felrázta a szavazókat, ami az utána következő hetekben is megmaradt. Ám, ahogy a kampány sem változatott az erőviszonyokon, azóta sem történt érdemi változás. A pártok lényegében megtartották a kampány során szerzett szavazóikat, és a bizonytalanok tábora is csak egy százalékponttal növekedett, 42 százalék, ami továbbra is alacsonyabb, mint amit az elmúlt időszakban tapasztalhattunk.
A kvótakampány véget ért, ismét a mindennapok bajaira figyelnek az emberek, így 4 százalékkal többen – összesen 66 százaléknyian – elégedetlenek a kormány ténykedésével.