Juhász szerint Rogán dubaji luxushotelben pihent, a miniszter tagad
Juhász Péter, az Együtt politikusa a Facebookon azt írta: Rogán Antal Varga Lajossal, a Valton Security tulajdonosával tartózkodott egy ötcsillagos dubaji hotelben a napokban. A bejegyzésében ez olvasható: „Valaki szólt, hogy ott látták Rogánt egy másik fickó társaságában. A másik fickót úgy azonosították, mint »az a csávó, aki eléd állt október 23-án a Kossuth téren«. Az a »csávó« pedig nem más, mint Varga Lajos, a Valton Security tulajdonosa.”
Atlantis, The Palm
Juhász állítása szerint ezután felhívta a dubaji Atlantis hotelt, amelynek recepciósa azt mondta, valóban volt Rogán Antal nevű vendégük, de már kicsekkolt.
A 444.hu megkérdezte a Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtósát, hogy Rogán Antal az elmúlt napokban kivel és mettől meddig volt Dubajban, hivatalos vagy magánúton volt-e ott, kivel tárgyalt, és tényleg Varga Lajos, a Valton Security tulajdonosa volt-e vele.
Azt a választ kapták: az, hogy a miniszter úr hol tölti a szabadidejét, magánügy. Ugyanakkor a sajtóosztály tagadta, hogy az elmúlt egy hónapban Rogán Antal járt volna Dubajban. Azt is írták: „Juhász Péter, Portik Tamás samesza megint hazudik.”
Az Index vette észre, hogy a szerdai parlamenti ülésen több kérdést is Dömötör Csaba államtitkár válaszolt meg a miniszter helyett, az ülést levezető elnök szerint halaszthatatlan közfeladatra hivatkozva. A minisztérium Rogán távollétéről azt közölte: „Rogán Antal szabadságon volt. November elsején este a szülőfalujában, Szakonyfaluban a hagyományos halottak napi litánián vett részt a családjával, halott édesapjára és nagyszüleire gyertyagyújtással emlékezve. Szerdán reggel Szlovénián keresztül indultak vissza Budapestre, így a szerdai napra hivatalosan is szabadságot vett ki.”