Hunvald Ferrarival érkezett a politikába
Erzsébetváros önkormányzata törvényesen és haszonnal értékesítette azokat az ingatlanokat, amelyek miatt az ügyészség nyomoz. Mindegy, hogy ez tény-e vagy sem, érvényben van a határozat, amelyet erről Hunvald György őrizetbe vétele után fogadott el a VII. kerületi képviselő-testület.
A polgármester - "akadályoztatása" ellenére is - hivatalban van, s természetesen megilleti őt az ártatlanság vélelme. Aznap mégis új korszak kezdődött Erzsébetváros életében, amikor a megbilincselt vezető képe bejárta a médiát. Mi történt itt a Hunvald-érában? Ezt vázolja fel Barát József a 168 Óra csütörtökön megjelenő számában.
A 168 Órának nyilatkozók egy része szimpátiatüntetésen vett részt Hunvald mellett. "Hunvald a kisember, az elesettek mellett állt, valami ócska politikai játszma miatt vitték be - magyarázta egy könyvtárosnő, aki jobboldalinak vallja magát, de elmondása szerint ahhoz a hetven százalékhoz tartozik a kerületben, akik elégedettek Hunvalddal.
A polgármester barátai és ellenségei egyben közösek: rosszat senki nem mond Hunvaldról. Most nem.
Pedig a megkérdezetteknek lenne miért támadniuk a polgármestert, hiszen az egész fővárosi politikai elitre rossz fényt vet a kirajzolódó kerületi gyakorlat: 2005-ig a "zsidónegyed" 15 önkormányzati épületét a lakók feje fölött, különféle kft.-knek értékesítették anélkül, hogy a bérlőknek felajánlották volna a szokásos elővásárlási lehetőséget.
A vételre minden esetben más kft. jelentkezett, de a lakókkal mindig az a bizonyos Nagy György egyezkedett. Amikor mindent lezsíroztak, a tulajdonjog különböző tengerentúli off-shore cégekhez vándorolt. Az ingatlanok értéke pedig egyre nőtt, míg az igazi befektetőkhöz, a nyugati fejlesztőkhöz nem került. Az önkormányzat az eladásokról mindig zárt ülésen döntött, az ügyeket Hunvald terjesztette elő, majd a döntés után összeszedte a papírokat. Több, mint kínos.
De ki is valójában Hunvald György, aki már jaguárral járt, amikor megjelent a kerületi politikában? Hogyan került konfliktusba először a kerületi értelmiséggel, majd az UNESCO-val? Miért foglalkozott a párizsi Le Monde is azzal, ami a budapesti zsidónegyeddel történik? S végül mi vezetett Hunvald letartóztatásához?
Egyebek mellett erre is válaszol a 168 óra cikke, melyet a lap csütörtökön megjelenő számában olvashatnak.