Hatszáz milliót ad csúszdaparkra a kormány Tállai városának
Ötcsúszdás élménypark épül Mezőkövesden. A hírt Fekete Zoltán polgármester és Dányi Gábor a miskolci D-Gesztor Bau Ipari és Kereskedelmi Kft. vezetője közölte a helyiekkel még csütörtökön. A tervek szerint augusztusra készül el a park a Zsóry Fürdő területén – írja a 444.hu.
A polgármester „jogos igényről" beszélt, amit a helyiek megfogalmaztak a városvezetés felé, de mivel ilyen nagy beruházásokra Mezőkövesden nincs pénz, az államhoz fordult a település.
„A régió egyik legimpozánsabb csúszdaparkját" ígéri a kivitelező Mezőkövesden a 600 milliós kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztéssel.
Lesz a csúszdák között például hagymaalakú, UFO-típusú csúszda, csőcsúszda, úgynevezett inga is, és nagy gumikon is lehet majd csusszanni a 20 méteres csúszdatorony tetejéről.