Ha jelölik, Botka elindul

Ha jelölik, ismét indul a választmányi elnöki posztért Botka László az MSZP kora tavasszal induló tisztújításán. Várhatóan Hiller István lesz a vetélytársa. A politikussal készült interjú a 168 Óra csütörtöki számában jelenik meg. Botka szerint a tisztújítás idején sem áll le a programalkotás. Szerinte a pártnak húsba vágó ügyekkel kell foglalkoznia.

2015. december 1., 18:00

Ha felkérik, ismét indul az MSZP választmányi elnöki posztjáért Botka László. Ezt maga a szocialista politikus nyilatkozta a 168 Órának. Így várhatóan Hiller István volt pártelnökkel mérkőznek meg a tisztségért a párt jövő tavasszal kezdődő tisztújításán. Botkával készült interjúnk a 168 Óra csütörtöki számában jelenik meg.

A választmányi elnök azt mondta, az MSZP program stratégiai megalkotása, az alkotás koordinálása a választmány dolga.Szerinte a tisztújítással ez a folyamat nem áll le, de hozzátette azt is, hogy nincsenek illúziói: tavasztól megint a „kiből lesz elnök, vagy alelnök„ – kérdés jelenik majd meg a médiában.

A választmányi elnök szerint „hiteles, reális, karakteres politikát kell folytatni, húsba vágó ügyekkel foglalkozni, amelyek leleplezik a fideszes hazugságokat”.

– Hiszen a reformok nem működnek, Magyarország nem virul – tette hozzá.

Mint fogalmazott: „A kormánypárt alternatív valóságot épít, a Rogán-féle propagandaminisztériummal pedig ehhez struktúrát is létrehozott. A fizetésemelést, a földügyek ellenőrzését, a fenntartható, igazságos rezsicsökkentést kell a szocialista párt politikájának képviselnie."