Fogyatékkal élők lovasbemutatója Bólyon
Önálló lovasbemutatót tartanak a Csemete Lovasiskola fogyatékkal élő tanoncai vasárnap a Bólyi Lovasnapokon Baranya megyében
Marosi András, a lovasiskola vezetője szerint programjuk nagyon népszerű, a kicsik számára hatalmas élményt jelent a lóval való foglalatosság, az augusztus 2-i bemutatóra szinte úgy készülnek, mint az élsportolók egy-egy nemzetközi megmérettetésre.
A Bólyi Csemete Lovasiskola 2005 szeptemberében indította el a gyógypedagógiai lovagoltatást középsúlyos értelmi fogyatékosok számára. A professzionális és biztonságos keretek között működő iskolában a szükséges tárgyi feltételek mellett terápiás lókiképző- és segítőképesítéssel rendelkező munkatársak, diplomás gyógypedagógus és gyógytornász szakember végzi a munkát, amely kizárólag írásos orvosi javaslat alapján indítható el - közölte az esemény kommunikációjával megbízott cég az MTI-vel.
Az 1950-es években a baranyai településen komoly hagyománya volt a sportágnak, a privatizáció után azonban a díjugratópálya megszűnt. A 2004 óta működő Bólyi Csemete Lovasiskola vállalkozásában az akadálypálya ismét felépült, s ezzel Bóly újra felkerült Magyarország lovas térképére.
A lovasterápia régóta ismert terület a fogyatékkal élő emberek rehabilitációjában: a lovaglási helyzetek összetettsége rendkívüli és hatékony lehetőségeket teremt a sérült vagy nem megfelelően fejlett pszichés funkciók gyógyításában. A lóval való ösztönös és kifinomult érzékelésen alapuló kapcsolat pozitívan befolyásolja a tér és időbeli tájékozódást, a céltudatosságot, a felelősségérzetet, a kötelességtudat kialakítást, és nem utolsó sorban sikerélményt ad - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.