Féltékenységi dráma az úszóknál!?
Nem értjük Kiss László úszó szövetségi kapitányt. Savanyú a szőlő vagy csak véletlenül nyilatkozgatott ezt-azt?
Kiss László szövetségi kapitány nyilatkozatai a világbajnokságról:
Hosszú Katinkáról: „Katinka nem volt felkészítve erre a világbajnokságra, ezért nem is számíthattam arra, hogy esetleg majd megtáltosodik. … Már korábban is megpendítettem, hogy a londoni olimpia előtt haza kell térnie, ha nem szeretne Kovács Ági sorsára jutni, aki 2000-ben olimpiát nyert, utána Amerikába ment, és a háttérbe szorult. Akaratlanul is nagyobb figyelmet kap egy amerikai a felkészülés hajrájában, nem is kell ezt hosszasan magyarázni. Katinkát mindkét budapesti klub szívesen látná őt áprilisban, amikor élesbe fordul a felkészülés.”
Kis Gergőről: "Gergő vegyesúszónak tartja magát, Sanghajban a két hosszabb gyorsúszó számban remekelt, élete eddigi legjobb eredményét nyújtotta, megdöntheti az Európa-csúcsot is hamarosan. Nincs elzárva a vegyestől sem. Annyi történt, hogy vegyesen akadt nála két jobb is odahaza, Cseh és Verrasztó Dávid, így itt neki már nem volt helye. Ha jobban úszik, mint két hazai riválisa július 1-ig, akkor úszhat 400 vegyesen is a londoni olimpián. Semmi sem fog papíron eldőlni.”
Cseh Lászlóról: „Lacit gyerekkora óta ismerem. A mostani felkészüléséről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Azt viszont, hogy a vb utolsó napján olyan párás, nyomott lesz az idő, mint amilyen volt, honnan tudhattuk volna? Ha nincs ez a befulladása, simán odaért volna a második helyre.”
Néhány kiegészítés: Hosszú Katinka korábban Baján úszott, majd az Egyesült Államokba ment tanulni, amerikai edzőjével 2009-ben világbajnok lett, a vb-n ezúttal rosszul szerepelt.
Kis Gergőről korábban már írtunk, nagyon úgy néz ki, hogy a budapesti Jövő SC-ben úszó Verrasztó Dávidot kell maga mögé utasítania ahhoz, hogy Londonban 400 vegyesen is úszhasson.
Cseh László a Spartacus versenyzője, edzője a Kiss-tanítvány Túri György. Cseh, aki korábban évekig „ernyőt tartott” a magyar úszósport feje fölé, mint egyetlen klasszisunk, 400 méteres vegyesúszásban vezette a 2011-es világranglistát, ám a világbajnokságon fő számában asztmája miatt csupán a 22. helyen zárt.
Kiss László és stábja Egerszegi Krisztina feltűnése óta fantasztikus sikereket ért el az olimpiákon és világbajnokságokon, hiszen Egér öt olimpiai és két világbajnoki címe mellett olimpiai és kétszeres világbajnokot faragott Kovács Ágnesből, valamint világbajnokot Cseh Lászlóból. Az edzői csapat tanítványai közül az elmúlt tíz évben viszont egyedül Cseh nyert olimpián vagy világbajnokságon aranyérmet, 2005-ben, amikor Laci a montréali vb-n győzött 400 méteres vegyesúszásban.
A magyar úszósport utolsó három aranyérmét az immár kétszeres világbajnok Gyurta Dániel, valamint Hosszú Katinka szerezte. Előbbi edzője Széles Sándor, utóbbié Pass Ferenc volt, majd az amerikai Dave Salo.
Kovács Ágnes a 2000-es sydneyi olimpián aranyérmet nyert, majd az Egyesült Államokba ment tanulni, mégis világbajnok lett 2001-ben.
Hosszú Katinkát nyilvánvalóan szívesen látná soraiban 2012 tavaszától a Budapesti Spartacus.
Netán arról lenne szó, hogy tűnőfélben a dicsfény, látszik, hogy máshol, más műhelyekben is tudnak dolgozni, nem csak Kissnél és tanítványainál? Reméljük, a sokszor bizonyított Spari továbbra is vezető magyar úszóklub marad, Hosszúval ráadásul tovább erősödhetne…