Felmosófával verte halálra a szomszédja négy hónapos németjuhászát, mert az beleevett az ő kutyája ételébe

2018. augusztus 30., 12:33

Szerző:

2018. március 10-én, délután a vádlott házának nyitott udvarára beszökött közeli szomszédja 4 hónapos német juhászkutyája, és elkezdte elfogyasztani a vádlott kutyájának kitett ételt. 

Mivel ez már többször előfordult, a férfi felmosónyelet vett a kezébe, és nagy erővel fejen ütötte a jószágot, melynek koponyája az ütéstől betört, majd az orrán és fülein keresztül vérezni kezdett, az állat pedig hangosan sivított.

A kutya agóniáját hallva többen számon kérték a férfit, de az állaton segíteni már nem lehetett, ezért – mivel állatorvos azonnali értesítésére nem volt lehetőség – a további szenvedéstől megkímélendő, a kutya életét a helyszínen ki kellett oltani.

A Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség vádiratában felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt írja az ügyészség.

Miközben Brüsszelben egymás után dőlnek el a következő évek stratégiai irányai, Orbán Viktor szerint a legnagyobb veszély most nem a migráció vagy a gazdaság, hanem Ukrajna EU-csatlakozása. A miniszterelnök szerint a belépés nem szolidaritás, hanem önsorsrontás lenne, és ebben most már kétmillió magyar szavazó is megerősítette.