Százezer forintot ér ez a 10 filléres érme, kutassa át a fiókokat még ma
Ritka, de lapulhat még valahol egy olyan 10 filléres érme a fiókban, ami most akár százezer forintot is érhet.
Az érmegyűjtés, vagyis a numizmatika, nem csupán hobbi, sokak számára történelmi kaland, művészeti élmény és befektetési lehetőség is egyben. Egy-egy régi érme gyakran újra felértékelődik: nem egyszer előfordul, hogy egy egyszerűnek tűnő 10 filléres vagy húszforintos darab több tízezer, de akár százezer forintot is ér.
A forgalomban csak ritkán felbukkanó érmék, mint például egy hibásan kiadott 20 forintos, új korában alig ér valamit, később azonban a gyűjtői körökben akár többszázezer forintot is megadnak érte. Általánosságban igaz, hogy az igazán szépen megmaradt, úgynevezett verdefényes állapotban megőrzött fémpénzek a legértékesebbek.
Nem is kell gyűjtőnek lennünk, hogy tudjuk, minden érme egy-egy korszakot, eseményt vagy szereplőt idéz fel. A numizmatika összehozza a történelemkedvelőket, gazdaság- és művészettörténeti rajongókat, de még a pénzügyi befektetőket is.
Százezer forintot érhet egy régi 10 filléres érme
Nehéz lehet elhinni, de mostanság egy forgalomból rég kivont 10 filléres akár százezer forintot is megérhet a gyűjtői piacon. Különösen ha ritka, védett állapotban maradt fenn.
Az 1950-es Magyar Népköztársaság köriratos alumínium 10 fillér az (a kiemelt képen látható), ami most akár százezer forintért is gazdát cserélhet.
1946-ban, a forint bevezetésének évétől négy éven át alumínium bronz ötvözetből készültek a 10 filléresek. Ezt 1950-ben megváltoztatták és továbbiakban már alumíniumból verték őket, emellett am Magyar Állami Váltópénz körirat sem maradt meg, helyette a Magyar Népköztársaság körirat került az érmékre.
A filléres érméket hivatalosan 1999. szeptember 30-án vonták ki végleg a forgalomból. Ekkorra már elvesztették vásárlóértéküket, és a készpénzes tranzakciókban sem használták őket érdemben. Aki még őriz ilyen érmét, az jól járhat, a kulcs a ritkaság, a kiváló minőség, ami befektetési rangot ad az érmének a numizmatikai aukciókon.
(Kép forrása: NumizPortal / https://www.youtube.com/watch?v=DBrVisZFFqc)