Civil Országértékelőt hirdet a Szolidaritás
Politikai lózungok pufogtatása helyett valószínűleg mondani is akar valamit országértékelés címén a Magyar Szolidaritás Mozgalom. A szervezet neves szakemberek közreműködésével tart országértékelő rendezvényt 2012. március 1-én. A szervezet március 10-re, Együtt a Köztársaságért – tüntetés a szociális és a szabadságjogokért címmel szervez tömegdemonstrációt a fővárosi Kossuth térre.
A Civil Országértékelő a magyar demokrácia, a gazdaság és a magyar társadalom helyzetét elemzi majd. A rendezvény helyszínéről és az előadók pontos névsoráról a Szolidaritás későbbre ígért tájékoztatást a 168ora.hu-hoz eljuttatott közleményében.
A Magyar Szolidaritás Mozgalom álláspontja szerint 2012-re az ország eljutott odáig, hogy állampolgárai félelemben és létbizonytalanságban élnek, az elhibázott gazdaságpolitika családok százezreit lehetetleníti el, mindeközben pedig a magyar demokrácia intézményrendszerét a mindent fölfaló, maga alá gyűrő orbáni rendszer gépezete fenyegeti.
A gazdasági élet szereplői, a kultúra, az oktatásügy, az egészségügy, az önkormányzatok, de még az államapparátus is a gyakran változó törvényi és gazdasági keretek csapdájában vergődik, világos – mint írják –, hogy a kormánypolitika még ma sem vállalja a szembenézést a szociális állapotok romlásával, a regionális egyenlőtlenségek növekedésével, a nagy ellátórendszerek elégtelen működésével, ehelyett folyamatosan a múltba réved, és bűnbakokat, ellenségeket keres és nevez meg.
A szervezet fontosnak tartja, hogy átfogó képet kapjon Magyarország jelenlegi állapotáról. A civil lakosság március 10-én a Kossuth téren értékelni fogja a kormány teljesítményét, az ország helyzetét; március 1-jén pedig a Szolidaritás szervezésében civil szervezetek vezetői, neves szakemberek, szakmai intézetek munkatársai fognak átfogó képet festeni a mindnyájunkat érintő kérdésekről.
A Szolidaritás Orbán Viktor február 7-én elhangzott beszédét egyébként „évértékelő félbeszédként” jellemezte, mivel szerintük a miniszterelnök nagyon sok olyan ügyre nem tért ki, amely kényesen érintheti a kormányzatot, és a magyar társadalom számára mégis fájó valóság.
Mi is a magyar valóság jelenleg?
Korábban a 4K! is alternatív évértékelőt hirdetett. Az Emberek Évértékelője keretében (egy beküldött fotó útján) mindenki elmondhatta,
milyen hatással voltak rá a kormány intézkedései 2011-ben.Az LMP is az embereket kapacitálta számvetésre. Vágó Gábor, a párt szóvivőjének szavai szerint a kormányfő az évértékelések során általában „vágyálmait, rémképeit vetíti ki”, az LMP viszont arra tett kísérletet, hogy „
lerángassuk Orbán Viktort a földre, megmutassuk neki az emberek hangján, hogy mi is a magyar valóság jelenleg”.