BBC-tudósító: Hatalmas ellentét feszül a magyarok között

„Sajnálom, hogy a magyarok nem érték el azt, amire a rendszerváltás előtt vágytak, mert ebből az országból szerintem sokkal normálisabb hely válhatott volna, mint a mostani. Rossz nézni, hogy harminc év után is egy hatalmas napi harc az élet.”– nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a BBC harminc éve Magyarországon élő tudósítója, Nick Thorpe.

2016. április 17., 13:07

A kelet-európai régióról több könyvet írt tudósító úgy látja, hogy Magyarországon egyre inkább visszatér a kommunizmusból ismert erős állam eszméje, amelyben a hatalom a saját magára szabott törvények szerint él, és figyelmen kívül hagyja az embert. „Talán ezért lett ebből az országból jogászország, ahol jogszolgáltatás van, miközben az igazság sokszor elsikkad” – fogalmaz a brit újságíró a Magyar Nemzetnek adott interjúban.

A menekültkérdés kapcsán Thorpe azt mondta, ha valaki segítséget kér, annak segíteni kell. Emlékeztetett: amikor a brit kormány bejelentette, „hogy az ország húszezer menekültet befogad, nyolcvannégy püspök aláírt egy petíciót, amelyben nyolcvanezerre emelték volna ezt a számot.”

udósító arra is figyelmeztetett: az uniós tagsággal kötelezettségek is járnak, nem csak előnyök és pénzbeli támogatás. Nick Thorpe szeirnt azért is sajnálatos Orbánék elutastíó magatartása a menekülőkkel szemben, mert egykor a mostani kormány több tagjának ugyanolyan politikai üldöztetés volt a sorsa, mint az Európába menekülő migránsoknak.

(Forrás: Magyar Nemzet)