Az emberi összeomlás még érthető lenne: Almássy Kornélnak mennie kellett
A Magyar Demokrata Fórum képviselőcsoportja egyhangú szavazással pénteken kizárta soraiból Almássy Kornélt - közölte Herényi Károly frakcióvezető. Herényi Károly közleményében hangsúlyozta: Almássy Kornél politikája az elmúlt időszakban teljességgel vállalhatatlan.
– Az emberi összeomlás még érthető lenne, politikai viselkedése azonban egy konzervatív párt számára elfogadhatatlan - idézte az MTI Herényi Károlyt. A frakcióvezető szerint Almássy Kornél "irreális és elképesztő történeteivel olyan helyzetbe hozta a frakciót és a pártot, hogy a frakció és az elnökség is döntésre kényszerült: elválnak útjaink".
Almássy Kornél és Balla György jogi lépeseket tesz
Almássy Kornél jogi lépéseket tesz az elmúlt hetekben vele szemben "aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelenős érdeksérelmet okozó rágalmazások, valamint magántitok jogosulatlan megszerzése" miatt - közölte az MDF parlamenti frakciójából pénteken kizárt politikus az MTI-vel.
Almássy Kornél közleménye szerint pénteken megbízást adott Futó Barnabás ügyvédnek, hogy tegye meg a szükséges jogi lépéseket.
A kommüniké szerint Balla György, az MDF Somogy megyei elnöke pénteken szintén feljelentést tesz kényszerítés és személyes szabadság megsértése bűncselekmények miatt a Fővárosi Nyomozó Ügyészségen.
Visszalépett a jelöltségtől
Almássy Kornél szeptember 12-én lépett vissza az MDF elnökjelöltségtől. A politikus csütörtökön biztonsági őrökkel érkezett sajtótájékoztatójára, amelyen nyilatkozatot olvasott fel. Ebben hangsúlyozta: az őt ért fenyegetések mögött "a hatalom, a titkosszolgálat sejlett fel, új értelmet adva, sokkal fenyegetőbbé téve a korábbi eseményeket is".
A visszalépését megelőző eseményeket felidézve Almássy Kornél elmondta, hogy Balla Györgyöt, az MDF Somogy megyei elnökét az országos választmány ülése előtti péntek este valaki elvitte otthonról, és egészen szombat reggelig nem tudták, mi történt vele. Később kiderült, hogy Balla György családi vállalkozásába zárás előtt belépett egy fegyveres, kommandós egyenruhát viselő, NBH-s jelvénnyel rendelkező férfi, és felszólította, hogy kövesse. Nem vihetett magával semmilyen kommunikációs eszközt, egy idegen lakásra mentek, ahol a fegyveres férfi csak reggel 6 órakor vitte haza, és az aznapi választmányi ülésre vezető úton is követték.
Arról is beszámolt, hogy szombat reggel - mielőtt a visszalépéséről szóló végleges döntést meghozta - azt a hírt kapta, hogy az aznapi országos választmányi ülésen megjelentek a titkosszolgálat emberei, fegyverüket láthatóvá téve, headsettel a fülükben. Felszólították a tagokat, hogy kapcsolja ki mindenki a telefonkészülékét, mert ha nem, akkor a telefon tönkremegy, és el fognak veszni belőle az adatok.
Közvetítők útján
Elmondta azt is, hogy Dávid Ibolyával közvetítők útján folytatott megbeszéléseket, amelyet egy személyes beszélgetés zárt le az országos választmányi ülés előtt. Mint mondta, szó volt arról, hogy lehetnek további hangfelvételek, és azt kérték, lépjen vissza, "mert különben a fenyegetések folytatódnak és a lejáratási kampány személyemmel szemben folytatódik".
A polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter pénteken bejelentette: a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) vizsgálja, tegyen-e feljelentést az Almássy Kornél MDF-es politikus által csütörtökön elmondottakkal kapcsolatban.
Iváncsik Imre, a titkosszolgálatokat felügyelő államtitkár csütörtökön határozottan visszautasította Almássy Kornélnak azokat az állításait, amelyek szerint a titkosszolgálatok kényszerítették a visszalépésre az MDF-n belüli elnökjelöltségi küzdelemtől.
Az államtitkár kijelentette, hogy nem tud olyan NBH-jelvényről, amelyet az állítólagos Balla György elleni akcióban egy kommandós egyenruhás férfi viselt volna. Mint mondta, a nemzetbiztonsági hivatali munkatársak tevékenységének éppen az a lényege, hogy fedve legyenek.