A titkosszolgálatnak nemcsak a füle nagy, de a keze is hosszú

2008. október 1., 18:32

Titkos megfigyelésekkel, rejtett kapcsolatokkal foglalkozik a most megjelent 168 Óra. Erről szól Bölcs István vezércikke is, és ezzel kapcsolatos a fejcsóváló mondat: „Micsoda káderei vannak itt a pártoknak!”

Erről a témáról vitáznak a 168 Óra internetes fórumának résztvevői is annak apropóján, hogy a Fővárosi Főügyészség úgy látja: nincs törvényes ok és indok az UD Zrt. elleni nyomozás felfüggesztésére.

Interjú készült Révész Bélával, a Szegedi Tudományegyetem politológiai tanszékének oktatójával, aki évek óta foglalkozik az állambiztonsági szervezetek működésének feltárásával. A kutató a „megfigyelési ügy” kapcsán kijelenti: „A titkosszolgálatnak nemcsak füle, de keze is van, amely elér a politikáig.”

Riportban foglalkozik a lap az MDF körüli botrányokkal, illetve azzal: milyen körülmények között választották meg hatodszor is Dávid Ibolyát a párt élére; hogy miért emlegetett oroszokat az utcán Almássy Kornél; mi az, ami miatt Boross Péternél elszakadt a cérna. A riport végén azt MDF-frakció egyik tagja azt mondja: „Ha Orbánék szerint ő – mármint Almássy - az ország reménye, átadjuk. Köszönjük, Kornél…”

Az MDF és a Fidesz harcát elemzi Mészáros Tamás ezzel a címmel: „Dávid és Góliát.”

Az SZDSZ belharcairól, a liberálisok morális felelősségéről nyilatkozik a 168 Órának Zugló szabad demokrata polgármestere, Weinek Leonárd, aki azt kérdi: „Miért is ne lehetne megszavazni egy számunkra elfogadható költségvetést?”

Orbán Viktor amerikai programjait elemzi Debreczeni József. A publicisztika címe: „Parasztvakítás.”

Három órás film készült a Fidesz húsz évéről. A DVD-n láthatók a mai politikusok és ugyancsak ők politikai kamaszkorukban. A mozit (Hegedűs István egykori Fidesz-taggal) Krug Emília nézte végig.

A szélsőjobb széthúzásának okairól ír Pungor András. Munkatársunk szerint a politikai jobbszél vezetői és ismert alakjai most már egymás ellen törnek.

Figyelmükbe ajánlom A fal című riportot, amely arra a kérdésre válaszol: komolyan kell-e venni egy idióta hirdetését, aki az állítja, hogy cége zsidóirtásra szakosodott.

Tarka-e a magyar? A politikusok felelősségére hívja fel a figyelmet a Tarka Magyar névre keresztelt mozgalom egyik kezdeményezője, Bódis Kriszta író, filmrendező, aki az antirasszisták megosztottságáról beszél.

Elkészült az előadó-művészeti törvény tervezete. A történeti előzményekről, a színházi emberek és a kultúrpolitikusok harcáról szól Balázsovits Lajos, a Játékszín igazgatója, aki a rendszerváltás idején aktívan részt vett a Színészkamara létrehozásában.

Október 5. Wallenberg-emléknap az Egyesült Államokban. A legendás és rejtélyes sorsú svéd diplomatáról, illetve a pesti Wallenberg-szobor történetéről is olvashatnak cikket a 168 Órában. A hetilapnak természetesen - szokás szerint - több olyan témája is van, amelynek nincsen köze a politikához. Itt van például Fáy Miklós portréja egy világhírességről. A címlapon is ő látható, és a kérdés: „Ki ez a nő?”