A Magyar Idők előre megírta, hogy nyomoznak, hétfőn éjfélig tartott a házkutatás Simicska két cégénél
Több mint 11 000 oldal iratot foglaltak le a NAV fegyveres nyomozói az alatt a két házkutatás alatt, amelyet a Fidesz volt pénztárnoka, Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó két cégnél, a Publimont Kft.-nél és a Mahir Cityposter Kft.-nél tartottak hétfőn. A Publimont és a Mahir ellen költségvetési csalás gyanúja miatt indították el a nyomozást, amit a Magyar Idők egyébként még az előtt megírt, hogy a két Simicska-céget értesítették volna. A kormányzati szócsőként működő lap szerint a Publimont és a Mahir több plakátot helyezett ki, mint amennyit bevallott abban a kampányban, amelyet a Jobbik a „Ti dolgoztok – Ők lopnak” felkiáltással indított a Fidesz ellen.
Fotó: Népszabadság-archív / Veres Viktor
Fegyveres házkutatás helyett a cégeknél adóhatósági rutinellenőrzésre számítottak, amihez képest a NAV nyomozói éjfélig bent voltak az irodákban, több mint 11 000 oldalnyi anyagot másoltak le, a Magyar Idők információja ellenére viszont főleg azok a dokumentumok érdekelték őket, amelyek a Jobbik Fidesz-ellenes kampánya, a „Ti dolgoztok – Ők lopnak” előtti időből származnak. „Jobbikos számlák nem voltak a papírok között. Amikor ugyanis a pénzügyőrök a Jobbik plakátkampányának dokumentumaihoz érhettek volna, közölték, hogy az ő megbízásuk ennél a pontnál véget ért. Úgy tűnik, a nagy sietségben rosszul állíthatták ki a megbízólevelüket, hiszen, bár áprilisban már megjelentek a Cityposter felületein a Jobbik hirdetései, számlák és áfabevallási kötelezettség csak a teljesítés után hónapokkal később keletkezik. Így, bár sajtóhírek szerint a Jobbik miatt indítottak vizsgálatot a cég ellen, semmilyen, a párt kampányával kapcsolatos dokumentumot nem tudtak elvinni” – idéz a Magyar Nemzet a Mahir közleményéből.
A Mahir panasszal élt a házkutatás ellen. Közleményében a cég sérelmezi, hogy a hatóság eltért a bevett gyakorlattól, vagyis már az előtt elindította a bűnügyi igazgatósági eljárást, hogy sort kerített volna az eljárást esetlegesen megalapozó adóhatósági ellenőrzésre. De nyilvánvalóan nem tetszik a cégnek az sem, hogy a Magyar Idők előbb tudta meg, és meg is írta, hogy mi történik az ügyben.
Az Országgyűlés egyébként szerdán szavaz arról a törvényről, amely a pártoknak megtiltaná, hogy kampányidőszakon kívül plakátokkal lepjék el a közterületeket. Ezzel a Fidesz egyértelműen az ellenzéket akarja visszafogni, és nem lenne meglepő, ha a saját kampányainak – amilyen az enyhén szólva ostoba Állítsuk meg Brüsszelt! is – kibúvót találna a törvény alól, mondván, csak „kormányzati tájékoztató üzenetekről” van szó.