A legszegényebbek pénzéből csipegetnek kormányközeli cégek

„A legszomorúbb, amikor oktatási pénzeket vesznek el a rászorulóktól, s amikor a legszegényebbeknek, szánt pénzből csipegetnek kormányközeli cégek” – mondta Hadházy Ákos az LMP antikorrupciós szakszóvivője mai sajtótájékoztatóján. A képviselő szerint a járási fejlesztési programok nagy részét egy összefüggő céghálózat tagjai nyerték el, köztük wellness-vállalkozások és esküvőszervező cégek is.

2016. február 12., 18:47

Hadházy most harmadik alkalommal tartotta meg a „korrupcióinfó” néven elsősorban az uniós támogatásokkal kapcsolatos visszaéléseket ismertető heti sajtótájékoztató sorozatának aktuális rendezvényét.

A járási esélyteremtő programtervezet elkészítésére s ehhez kacsolódó rendezvényekre járásonként 13 millió forintos keret állt rendelkezésre az államreform program (ÁROP) keretében.

Hadházy szerint már a program kiírása kifogásolható: érthetetlen, hogy miért kell külön minden járásban leírni, hogyan lehet segíteni, esélybe hozni a fogyatékkal élőket, romákat, s egyéb hátrányos helyzetű csoportokat.

A politikus arról is beszélt, hogy két járásnál szinte szóról szóra egyezik a témában készült két tanulmány, ezért feljelentést készül tenni. Vannak járások, ahol az esélyteremtést felmérő tanulmány helyett történelmi összefoglaló készült a helyi falvakról – jelentette ki Hadházy. A képviselő kifogásolta, hogy a járási esélyteremtési programban egy adott cégcsoport több cége nyerte a pályázatok jelentős részét.

Hadházy az ügy kapcsán a legsajnálatosabbnak azt tartja, hogy ajárásonként adott 13 millió forintból 13 hátrányos helyzetű (országosan 1300) fiatalnak lehetett volna komoly segítséget nyújtó ösztöndíjprogramot indítani.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.